Управління ПФУ в Виноградівському районі інформує Друк
Четвер, 07 березня 2019, 07:37

 


Виплата монетизованих субсидій

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 лютого 2019 року № 62 з 1 березня 2019 року запроваджується надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі, тобто субсидія виплачуватиметься грошима безпосередньо громадянам. У процесі монетизації субсидій задіяні і департамент соцзахисту, і Пенсійний фонд, і пошта, і « ощадбанк».

Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи:
- з 1 січня цього року участь у монетизації пільг і субсидій беруть ті сім'ї, які звернулись за допомогою вперше;
- з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період;
- з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що заощаджено.

Пенсіонери отримуватимуть субсидію з 4 по 25 число місяця разом з пенсією у спосіб, яким особа отримує пенсійну виплату. Пенсія і субсидія виплачуватиметься одночасно за двома відомостями .Для отримання виплати монетизованих субсидій звертатись додатково до органів Пенсійного фонду України не потрібно.


Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління Пенсійного
фонду України Закарпатської області


Підвищення пенсій з 1 березня.

З 1 березня буде проведено індексацію пенсійних виплат. Підвищення отримають особи, яким пенсію призначено , зокрема , за Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».
Індексація відбудеться на базі так званої оновленої заробітної плати . Це середній заробіток за період 2014-2016 років, з якого за даними персоніфікованого обліку було сплачено єдиний соціальний внесок. Він становить 3764,40 грн. Із жовтня минулого року після ухвалення Закону « Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій» саме на основі цієї суми було здійснено перерахунки виплат із 1 жовтня 2017 року, з того ж часу для визначення розміру трудових пенсій не може застосовуватися нижчий показник, який множать на коєфіцієнти стажу й заробітної плати , що в кожної людини індивідуальні.
Зараз зарплатна база практично в усіх пенсіонерів становить 3764,40 гр. І саме її ( а не частину розміру пенсійної виплати , як раніше) буде проіндексовано 1 березня 2019 року. Тобто 3764,40 грн. помножать на відповідний коєфіцієнт . Він становитиме суму таких показників : 50% інфляції за 2018 рік і 50% приросту зарплати , з якої сплатили ЄСВ у 2018 році. Індексуватиметься частина пенсійної виплати , що розрахована за формулою , зокрема, відповідно до Закону «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» . Ніякі доплати до пенсій або ті частини виплати , які призначено за іншими законами ( наприклад , «Про державну службу») , не індексуватимуться. У принципі така індексація має повністю перекривати інфляцію поточного року.
Зверніть увагу : показники зарплатної бази , інфляції та зростання заробітної плати однакові для всіх пенсіонерів. Від чого ж залежатиме сума підвищення пенсії внаслідок індексіції? Від індивідуальних коефіцієнтів страхового стажу й заробітку кожної конкретної людини. Адже проіндексовану зарплатну базу множитимуть саме на ці коефіцієнти . І чим більшими були стаж людини та її заробіток , тим вищим стане розмір пенсійної виплати після індексації.

Адміністрація Виноградівського
об"єднаного управління ПФУ


 

ОГОЛОШЕННЯ

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, повинні сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, незалежно від ведення підприємницької діяльності. Так, у вересні-жовтні поточного року органами ДФС області було нараховано фізичним особам на загальній системі оподаткування зобов'язання зі сплати єдиного соціального внеску за 2017 та 9 місяців 2018 року.
У разі заборгованості зі сплати єдиного внеску відсутні відомості щодо страхового стажу в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов′язкового державного соціального страхування.

З метою дотримання законодавства в частині сплати єдиного внеску та зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу підприємцям –боржникам необхідно сплатити заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску:
РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СПЛАТИ ЄДИНОГО СОЦІАЛЬНОГО ВНЕСКУ:
Рахунок: 37191204010705 МФО 812016 /ГУДКСУ у Закарпатській областi
Виноградівська об"єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Зак.обл.

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та їх соціальний захист»

З метою привернення уваги до проблеми людей з інвалідністю, та з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю головний спеціаліст відділу обслуговування громадян по Виноградівському району Виноградівського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області -Павленко Вікторія Степанівна прийняла участь в засіданні «круглого столу» на тему: «Проблеми працевлаштування осіб з інвалідністю та їх соціальний захист», який відбувся 27 листопада 2018 року в Виноградівській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

У результаті живого спілкування учасники дійшли висновку, що настав час переходу від пасивної до активної соціальної політики щодо інвалідів, одним з етапів якого є заохочення роботодавців та непрацюючих інвалідів у їх працевлаштуванні, активізація мотивації праці інвалідів шляхом підвищення рівня її оплати. Це все можливе перш за все за умови формування у суспільстві доброзичливо-співчутливого ставлення до інвалідів, сприяння у реалізації їх людського потенціалу.


Вікторія Степанівна проінформувала присутніх про переваги офіційного працевлаштування, адже заробіток «в конверті» позбавляє працівника не тільки майбутньої пенсії, а і соціальних гарантій , звернула увагу присутніх на пряму залежність пенсії від розміру отримуваної заробітної плати та тривалості страхового стажу.


У присутніх осіб виникало багато питань щодо отримання соціальних пенсій та пенсій по віку , спеціаліст надала вичерпні відповіді на всі питання.
Також Вікторія Степанівна розповіла про можливості Веб-порталу Пенсійного фонду України. Кожен громадянин індивідуально може здійснювати постійний контроль за даними , які впливають на його соціальні права.


Всім присутнім були надані буклети про переваги офіційного працевлаштування.

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Зустріч з бухгалтерами щодо порядку здачі звітності та виправлення помилок.

Анатолій Іванович Іскович – начальник відділу адміністрування , супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформацій Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області 20 листопада 2018 року провів зустріч з бухгалтерами підприємств та організацій.
Було надано практичну допомогу щодо заповнення звітності по ЄСВ. Акцентував увагу бухгалтерів на необхідность виправлення помилкових звітів для формування вірної інформації про заробіток (дохід) , стаж, періоди трудових відносин, сплати внесків в розрізі їхніх працівників. Окрема увага приділилася залежності розміру пенсії від величини страхового стажу та сплачених внесків до Пенсійного фонду України.

Анатолій Іванович розповів про широкі можливості Веб- порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, продемонстрував, як саме отримувати інформацію зі своєї облікової картки про страховий стаж, нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески із системи персоніфікованого обліку.

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Електронний кабінет платника


Пенсійний фонд України розширив можливості Веб - порталу електронних послуг Пенсійного фонду України – сучасного способу надання інформації, дистанційного обслуговування громадян за допомогою сучасних електронних сервісів.

Крім особистого кабінету застрахованої особи на Веб-порталі створено і електронний кабінет платника. Ввійшовши на Веб-портал за допомогою електронної печатки, кожна юридична особа отримає можливість переглянути стан сплати єдиного внеску- чи є заборгованість або переплата, відслідковувати подання звітів щодо сум нарахованого єдиного внеску та інше. Крім того по кожній застрахованій особі, яка перебуває в трудових відносинах з цією юридичною особою, є можливість сформувати довідку про трудовий та страховий стаж та довідку ОК-7 для правильного розрахунку лікарняних.

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Семінар для осіб старше 50 років

Представник Виноградівського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області Іскович Анатолій Іванович - начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації провів семінар для осіб старше 50 років в Виноградівській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості.

У зв'язку з пенсійною реформою виникає дуже багато питань у пересічних громадян, які на сьогодні перебувають в офіційному статусі безробітного.

Анатолій Іванович розповів, що пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, але з 2018 року , в яких мінімальний робочий стаж складає лише 15 років, зможуть виходити на пенсію лише в 65 років.

З 1 січня 2018 року для отримання пенсії у 60 років потрібно мати 25 років стажу, у 2019- му – 26 років і так по одному року додаватимуть до 2028- го, коли 60 – ти річні зможуть отримувати пенсію за стаж від 35 років. Для тих, хто не набрав необхідної кількості років передбачено вихід на пенсію у 63 роки.

Наразі більшість українців виходить на пенсію, маючи 25 років стажу і більше. Проте, ніколи не буде зайвим перевірити, а який же у Вас страховий стаж ? Для цього Пенсійним фондом України запроваджено механізм інформування громадян за допомогою смс- розсилок . Всі застраховані особи, які бажають отримувати повідомлення в такий спосіб, можуть засобами мобільного зв'язку дізнатися про розмір свого страхового стажу, набутого з 1 січня 2004 року, та щомісяця отримувати інформацію про сплату за них страхових внесків.

Пенсіонери можуть отримати інформацію про суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії.

Запрошуємо працівників з числа застрахованих осіб та пенсіонерів завітати в кабінет відділу обслуговування громадян ("Єдине вікно" ) Виноградівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (3 поверх) і надати відповідні контактні дані мобільного зв'язку та згоду на отримання смс-повідомлень від Пенсійного фонду України. При собі необхідно мати паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду.

АДМІНІСТРАЦІЯ ПФУ


 

В ЗАКАРПАТТІ ПЕНСІОНЕРАМ ВИДАЮТЬ ЕЛЕКТРОННІ ПЕНСІЙНІ ПОСВІДЧЕННЯ

Пенсійний фонд України постійно працює над упровадженням сучасних технологій у всі функціональні процеси Фонду, що дозволяє як підвищувати якість надання пенсійних послуг, так і наближувати їх безпосередньо до пенсіонерів. Відтепер усі категорії пенсіонерів, які отримують пенсійні виплати через «Ощадний банк України», мають право отримувати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП).
21 серпня відбулася зустріч начальника головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасії Пентек із начальником Закарпатського обласного управління АТ «Ощадбанк» Степаном Німчуком, під час якої керівники обговорили всі питання, пов'язані із запровадженням електронних пенсійних посвідчень.
– Електронні пенсійні посвідчення наразі видаватимуть тільки пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати через «Ощадбанк», – пояснює Анастасія Пентек. – На сьогодні в області таких пенсіонерів понад 40,1 тисяча. Ми погодили із паном Німчуком алгоритм наших дій, зокрема пенсіонерам надсилатимуться смс-повідомлення про запровадження електронних пенсійних посвідчень тощо. У всіх районах відбудуться такі зустрічі керівників об'єднаних управлінь та відділень банку.
Запровадження електронного пенсійного посвідчення значно розширює можливості його користувача, адже це одночасно і платіжна банківська картка, і пенсійне посвідчення, і електронний цифровий підпис. За його допомогою можна не лише отримати пенсію, а і провести оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку безпосередньо в магазині. Крім того, користувач через Інтернет-мережу отримує доступ до інших онлайн-сервісів, а також повний спектр банківських послуг. А ще власник ЕПП в подальшому зможе пред'явити цю картку для користування пільгами у праві на проїзд у громадському транспорті або для отримання знижки при розрахунку в торговельній мережі.
Оскільки електронне пенсійне посвідчення містить графічну та електронну інформацію про власника та ключ електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер отримує доступ до всіх державних електронних сервісів, може замовляти документи на веб-порталах органів влади та переглядати інформацію про розмір своєї пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески тощо.
Що потрібно для отримання електронного пенсійного посвідчення? Пенсіонеру необхідно звернутись до управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання, подати відповідну заяву, долучивши до неї копії паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, фотографію розміром 30х25 мм. Внутрішньо переміщена особа додатково надає довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Відтак особисто прийти до зазначеного у заяві відділення «Ощадбанку» й отримати посвідчення.
Інваліди І та ІІ груп, які потребують постійного догляду, та особи, які досягли 80-річного віку, можуть звернутись до управління Пенсійного фонду по телефону або на електронну пошту для подачі заяви на дому.
Електронне пенсійне посвідчення виготовляється безкоштовно упродовж 30 робочих днів із дня подачі заяви до управління Пенсійного фонду.
В Закарпатті електронні пенсійні посвідчення вже отримали кількадесят пенсіонерів.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області


 

З 1 липня органи Пенсійного фонду України проведуть перерахунок пенсії у зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму

Підвищення пенсій відбудеться пенсіонерам, котрі на сьогодні отримують виплату в розмірі від 1373(мінімальну) до 1435 гривень і не мають необхідного стажу роботи ( 25 років- для чоловіків і 20 років- для жінок, якщо пенсію призначено до 01.10.2011 р. та відповідно 30 і 35 років страхового стажу- для жінок та чоловіків, якщо пенсію призначено після цієї дати) . Таких пенсіонерів в Берегівському районі 2848 , в Виноградівському районі 4006. Після перерахунку їхня пенсія становитиме не менше 1435 гривень на місяць.

Для тих же, хто отримує пенсію вище 1452 гривень, наразі змін не відбудеться.

Водночас у липні переглядається і максимальний розмір пенсії: він підвищується з 13730 до 14350 грн.

Перерахунок пенсії проводитиметься в автоматичному режимі , пенсіонерам не потрібно звертатися в органи Пенсійного фонду, виплата підвищеного розміру пенсії проводитиметься у липні відповідно до графіків її виплати.

Адміністрація Виноградівського об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Переваги офіційного працевлаштування.

Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у„конвертах", легалізація трудових відносин та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи державних службовців.

Нагадуємо , що працівник, отримуючи нелегальну винагороду в резуль-таті домовленості з роботодавцем, позбавляє себе соціальних виплат та гаран-тій. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної пла-ти. А з 01.01.2018 р. необхідний стаж для призначення пенсій -25 років, який з кожним роком збільшується на 1 рік і буде становити 35 років у 2024 році.

Наймані працівники мають дбати про своє майбутнє та відстоювати свої конституційні права - вимагати від роботодавців офіційного оформлення трудових відносин та сплати внесків з усієї суми отриманого заробітку.

Переваги офіційного працевлаштування:
-право на призначення трудової пенсії;
-право на гарантований розмір заробітної плати (у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати);
-право на відпустку, у тому числі додаткову й без збереження зарплати, відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами;
-право на оплату лікарняного;
-право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці;
-право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці;
-право не працювати у вихідний і святковий день;
-право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника;
-право на допомогу в зв'язку з безробіттям;
-право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань;
-право на зарахування виробничого стажу;

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ


 

Шановні фізичні особи –приватні підприємці спрощеної та загальної системи оподаткування !

Звертаємо Вашу увагу, що у 2018 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців становить 819,06 грн. на місяць.
3723 грн. х 22 % = 819,06 грн.

Водночас, зарахування відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загально-обов'язкове державне пенсійне страхування», пропорційно спла-ченому єдиному внеску.

Тобто, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць необхідно сплатити єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, а саме 819,06 грн.

Несплата єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу , необхідного для призначення майбутньої пенсії.

АДМІНІСТРАЦІЯ ВИНОГРАДІВСЬКОГО
ОБ'ЄДНАНОГО УПРАВЛІННЯ ПФУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Підсумки роботи Виноградівського об'єднаного управління ПФУ Закарпатської області за 1 –й квартал 2018 року

Напротязі 1- го кварталу 2018 року до бюджету управління з усіх джерел фінансування з урахуванням залишку надійшло 201967,7 тис.грн. проти передбаченого завдання 205546,6 тис.грн. або 98,26% до плану. Власних коштів надійшло 704,8 тис.грн. при плані 710,9 тис.грн. або 99,1 % доведеного завдання.

Загальна сума заборгованості до бюджету Фонду станом на 01.04.2018 року становить 9148,6,2 тис.грн., в т.ч. по страхових внесках згідно Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" № 1058 – 2484,4 тис.грн. , (в т.ч.: Виноградівський р-н - 265,5 тис.грн, Берегівський р-н- 2218,9 тис.грн.) по відшкодуванню пільгових пенсій – 6664,2 тис.грн.( в т.ч.: Виноградівський р-н –1888,5 тис.грн., Берегівський р-н –4 775,7 тис.грн.)

Боржниками по страхових внесках є:

Виноградівський р-н:

- ВАТ "АПГ "Закарпатський сад", який боргує 264,0 тис.грн. (страхові внески - 162,3 тис.грн., штрафна санкція - 52,5 тис.грн., пеня - 49,2 тис.грн.), що становить 99,4% суми боргу. По підприємству порушено справу про банкрутство, вся сума боргу включена до реєстру кредиторських вимог;
- ТОВ"РБК"Зодчий" –1,5 тис. грн.-рішення суду знаходиться на виконанні в ДВС.

Берегівський р-н:

-ТОВ "Закарпатполіметали" – 1475,4 тис.грн., визнано банкрутом, кредиторські вимоги визнані арбітражним керуючим в повному обсязі та включені до загального реєстру кредиторських вимог.
-ДП"Батьовський комбінат хлібопродуктів"- 416,9 тис.грн., рішення суду знаходиться на виконанні в ДВС.
-ДП"Дослідне господарство Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН" –299,5 тис. грн.
-ТОВ "Баумгартен" – 27,1 тис.грн., рішення суду знаходиться на виконанні в ДВС.

Із загальної суми заборгованість економічно-активних підприємств (дієвий статус) на 01.04.2018 року становить 779,2 тис.грн., що становить 8,5% від загальної суми боргу , заходами стягнення охоплено 747,5 тис.грн. або 97,6 % боргу.

Борг підприємств щодо яких порушено справу про банкрутство або визнано банкрутами становить 6942,5 тис.грн. або 75,9%. Це такі підприємства як:

Виноградівський р-н:

1. ПАТ "Затисянський хімзавод" - 505,7 тис.грн
2. СГВТК "Боржава" - 308,6 тис.грн.
3. АГ "Закарпатський сад" – 462,0 тис.грн.

Берегівський р-н:

1. ТОВ "Закарпатполіметали"- 5666,2 тис грн.

Заборгованість із відшкодування пільгових пенсій станом на 01.04.2018 року становить 6664,2 тис.грн. ( в т.ч. сп. №1 – 4091,3 тис.грн., сп.2 –2572,9 тис.грн.), дієвий борг – 777,7 тис.грн., що становить 11,7% від суми боргу, заходами стягнення охоплено 747,5 тис. грн. або 97,6%.

Станом на 31.03.2018 р. наш район нараховує 23439 осіб, які мають статус пенсіонера, Середній розмір пенсії станом на 31.03. 2018 становить 1799,49 грн,
Станом на 31.03.2018 в управлінні через банківські установи отримує 7077 пенсіонерів .

Поряд з цим спеціалістами відділу опрацьовано 680 пенсійні справи, з них:
призначено нових пенсій – 173;
продовжено виплату пенсії по інвалідності та втраті годувальника - 160;
проведено перерахунків – 334;
призначено пенсій за особливі заслуги – 17
Проведено 23 зустрічні перевірки.
Протягом першого кварталу 2018 року виявлено 2 переплати на суму -39263,88 грн.

Станом на 31.03.2018 року з непідконтрольних територій із заявами про переведення виплати пенсій звернулася 98 осіб, в т.ч. з Донецької області – 58 особи, з Луганської області – 40 осіб.

Робота зі зверненнями громадян в органах Пенсійного фонду спрямована на забезпечення оперативного розгляду письмових пропозицій, заяв, скарг громадян, звернень, що надходять на телефонну "гарячу лінію", електронних звернень, звернень, які надійшли в електронному вигляді через веб-портал Пенсійного фонду України, усних звернень громадян порушених на особистих та виїзних прийомах.

Протягом І кварталу 2018 року до громадської приймальні, що працює за принципом «Єдиного вікна» звернулося 7671 особи.
На особистий прийом в управління звернулося 126 громадян, що на 26 відсотка більше аналогічного періоду минулого року (100 звернень), а також розглянуто 27 письмових пропозицій, заяв, скарг в т.ч. 2 звернення на ВЕБ-портал управління.

Проведений аналіз порушених питань у зверненнях свідчить, що найпоширенішими залишаються питання перевірки правильності призначення та перерахунку пенсій, попередній розрахунок страхового стажу, необхідний для призначення пенсії відповідно до п.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування», надання роз"яснень щодо діючого пенсійного законодавства, інших питань .

Виноградівським об'єднаним управлінням ПФУ за І квартал 2018 року проведено 9 виїзних прийомів, на яких звернулося 40 громадян та проведено 12 виїзних прийомів до осіб з обмеженими фізичними можливостями.

За роз'ясненням на телефонну "гарячу" лінію протягом І кварталу 2018 року звернулося 32 осіб, що становить на 74,4 відсотка відповідного періоду минулого року (43 звернень).

За І кварталу 2018 року до Виноградівського об'єднаного управління із заявами про витребування пенсійних справ звернулося 22 осіб.
Проводилась співпраця з спеціалістами ДФС у Виноградівському об'єднаному ДПІ головного управлінням у Закарпатській області з питань повноти завантаження звітності до органів Пенсійного фонду України та з страхувальниками з питань якості заповнення звітності та вчасне реагування на помилки в звітах стосовно застрахованих осіб та інша спільна робота, яка необхідна для формування Державного реєстру застрахованих осіб. Внаслідок чого виявлено не подані звіти (юридичні фірми-11; фізичні особи підприємці -5).

Продовжити вибірку осіб за період з 2000-2009 рр. та з 2010-2017 рр. по застрахованих особах, в яких повністю співпадає прізвище, ім'я по-батькові, але різні ідентифікаційні коди (опрацьовано списки 31,78% ).

Забезпечується право прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів ПФУ, в тому числі за дистанційною формою обслуговування через Веб-портал зареєстровано (38 осіб).

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

Виноградівське об'єднане управлінння Пенсійного фонду України Закарпатської області (Відділ обслуговування громадян по Берегівському району) здійснив виїзний прийом з метою привітання пенсіонерки Неште Гізелли Аронівни з Днем народження, яка народилася 14.02.1914 року, їй виповнилось 104 роки. Вона закінчила Батьовську середню школу, в 1933 році одружилась, працювала в колгоспі, чоловік працював бригадиром на залізничній дорозі, прожили разом 53 роки. Народила та виховала 2-х дітей. На сьогоднійший день має 3-х внуків та 5 –х правнуків. Запорукою довголіття вважає щоденне піклування про родину та позитивні думки.


 

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ВЕБ-ПОРТАЛІ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
www.portal.pfu.gov.ua

Передбачено два способи реєстрації:
I. За заявою:
1) Для цього необхідно особисто відвідати орган ПФУ, написати заяву. Внесені у заяву відомості перевіряються фахівцем Фонду, вносяться до інформаційної системи Пенсійного фонду. Вам видається розписка про одержання заяви та «реєстраційний код», необхідний для реєстрації на веб-порталі.
2) Зайти на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет і вибрати пункт меню «Реєстрація» в закладці «Реєстрація за заявою». Заповнити реєстраційну форму. Логін та пароль бажано вибирати такими, що не містять Ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту Ваших персональних даних.
3) Після реєстрації на введену Вами електронну адресу надійде лист для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації Ви отримаєте повідомлення веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.
II. Он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП):
Зайти на веб-портал ПФУ в мережі Інтернет. На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» можна ознайомитися зі списком АЦСК (Акредитованих центрів сертифікації ключів), ЕЦП яких підтримує веб-портал ПФУ.
Якщо Ви ще не маєте ЕЦП одного з цих АЦСК, необхідно звернутися в АЦСК та отримати його. Ключ ЕЦП може зберігатися на флешці або на жорсткому диску Вашого комп'ютера.
Для авторизації за ЕЦП з флешки потрібно зайти на веб-портал, обрати пункт головного меню «Вхід» та виконати перший вхід на портал за ЕЦП (закладка «За ЕЦП»).
Електронний цифровий підпис (ключ ЕЦП) міститься й на електронному пенсійному посвідченні.
Для авторизації за ЕЦП з електронного пенсійного посвідчення (ЕПП) оберіть пункт головного меню «Вхід» та виконайте перший вхід на портал за ЕПП (закладка «За ЕПП»).
Реєструватися на веб-порталі потрібно тільки один раз! Надалі доступ до електронних послуг (одержання виписок, перeгляд анкетних даних та електронної пенсійної справи, подання звернень, скарг, запис на прийом тощо) здійснюється після авторизації на веб-порталі («Вхід»).

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління Пенсійного фонду Украни Закарпатської області


 

 ІЗ НАСТУПНОГО РОКУ «КУПИТИ» СТРАХОВИЙ СТАЖ
БУДЕ УДВІЧІ ДОРОЖЧЕ

Пенсійна реформа істотно змінює умови виходу на пенсію для українців, зокрема переглядає вимоги до кількості років страхового стажу.
Вже з 1 січня 2018 року вийти на пенсію українці зможуть у 60, 63 або 65 років залежно від накопиченого за роки трудової діяльності страхового стажу.
Зокрема, в 60 років можна вийти на заслужений відпочинок, маючи 25 років стажу, а в 63 роки – з 15-25-ма роками роботи. Зі стажем 15 років право виходу на пенсію матимуть тільки у 65 років.

Для жінок 1961 року народження і старших зберігається право виходу на пенсію у віці, передбаченому ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», проте за наявності не менше 25 років стажу.
Однак до 2028 року з кожним роком вимоги до тривалості стажу будуть зростати на один рік.
Як і раніше особи, яким для виходу на пенсію не вистачає декількох років страхового стажу, можуть його «докупити». Щоправда, з січня 2018 року платити доведеться у подвійному розмірі.

У Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що за період, коли особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, в тому числі за період з 01 січня 2004 року, вона має право самостійно одноразово докупити страховий стаж. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2.

Це означає, що треба буде не просто сплатити мінімальний внесок у розмірі 704 гривні, а вдвічі більше, тобто мінімальна вартість одного місяця страхового стажу буде становити 1408 гривень, а за рік це становить близько 17 тисяч гривень. І сума ця не є стабільною. Цього року мінімальний внесок – 704 гривні, а наступного року він буде більший, оскільки залежить від розміру мінімальної зарплати.
До 31 грудня 2017 року можна «докупити» страховий стаж за «старими» цінами у розмірі 704 гривні за один місяць, та відповідно 8448 грн. за один рік страхового стажу.

Органи Пенсійного фонду визначають для людини період, який не врахований для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь укладається в органах фіскальної служби.

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

До уваги нотаріусів!

11 жовтня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» та передбачено, що нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачуються платниками цього збору за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Нотаріуси щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Крім того внесені зміни до статті 8 Закону України «Про нотаріат», а саме статтю доповнено частиною чотирнадцятою такого змісту: «Довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, надаються нотаріусом протягом 10 робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України».

Адміністрація Виноградівського
об'єднаного управління ПФУ
Закарпатської області


 

РОЗПОЧАТО ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙ ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2017 РОКУ.

1 вересня Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області розпочало фінансування пенсій за поточний місяць. Станом на 5 вересня профінансовано в сумі 9063,0 тис.грн., з яких 7443,0 тис.грн., на відділення поштового зв'язку 1620,0 тис.грн., на банки.

Виплата пенсії здійснюватиметься з 4 по 25 вересня.

Адміністрація об'єднаного
управління ПФУ


 День відкритих дверей в управлінні ПФУ в Виноградівському районі

В управлінні Пенсійного фонду України в Виноградівському районі відбувся 11.11.2016 День відкритих дверей, основною метою якого було залучення користувачів для реєстрації на оновленому ВЕБ - порталі ПФУ.

Під час заходу начальник відділу ведення електронних реєстрів управління Фонду Анатолій Іскович роз'яснював відвідувачам як за допомогою даного сервісу, в режимі «он-лайн», контролювати дані про заробітну плату, розмір страхового стажу, розмір отримуваної пенсії з її складовими тощо.

Можливість зареєструватись на веб - порталі Пенсійного фонду України була надана всім бажаючим відвідувачам управління Фонду.

Управління ПФУ в Виноградівському районі повідомляє, що всі бажаючі можуть зареєструватися на веб-порталі за адресою: м.Виноградів, вул..Миру 43 7 кабінет щоденно з 8.00 к.ч. до 17.00 к.ч. (обідня перерва з 12.00 к.ч. по 12.48 к.ч.), при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний номер. Також додатково повідомляємо що фізичні особи в яких наявні електронно-цифрові підписи (ЕЦП) мають можливість реєструватися самостійно на веб-порталі за допомогою ЕЦП в режимі он-лайн.


 Виїзний прийом с.Сасово

21 жовтня 2016 перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі І.І.Євчак провів виїзний прийом громадян в приміщенні сільської ради с.Сасово На прийомі піднімались питання призначення та виплати пенсій, термінів виплати пенсій, умов реалізації права на пенсію того чи іншого виду, проведення перерахунку пенсії з урахуванням стажу та заробітної плати працюючим пенсіонерам та інші питання, які хвилюють різні верстви населення – пенсіонерів, людей пенсійного віку. Іван Іванович ознайомив присутніх з нововведеннями, які передбачає пенсійна реформа, та зазначив, що провадження накопичувального рівня пенсійного страхування дасть змогу кожному приймати участь у формуванні своєї пенсії.

Також Іван Іванович провів зустріч із трудовим колективом Сасівської сільської ради ознайомив всіх присутніх із Стратегією модернізації та розвитку органів Пенсійного фонду України до 2020 року.

В ході спілкування Іван Іванович Євчак відповів на запитання присутніх та роздав буклети щодо реформування системи пенсійного забезпечення та основних аспектів пенсійної реформи в Україні.

Наголосив про можливості отримання консультацій з пенсійних питань за допомогою «гарячої телефонної лінії» та Веб-порталу Пенсійного фонду .

Адміністрація управління ПФУ
в Виноградівському районі


 

ОГОЛОШЕННЯ

21 жовтня 2016 року в с.Сасово начальник управління Пенсійного фонду в Виноградівському районі В.В. Балаж буде проводити виїзний прийом громадян з метою надання роз'яснення щодо пенсійного забезпечення. Прийом відбудеться в приміщенні селищної ради .

Початок прийому з 10.00 к.ч.


 

ОГОЛОШЕННЯ

Управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі повідомляє, що 16 вересня 2016 року о 10.00 за к.ч. в приміщенні управління за адресою м. Виноградів вул.Миру,43 відбудеться «День відкритих дверей» для мешканців Виноградівського району.

Адміністрація управління ПФУ
у Виноградівському районі


 

ОГОЛОШЕННЯ

10 червня 2016 року в с.Онок начальник управління  Пенсійного фонду в Виноградівському районі  В.В. Балаж буде проводити  виїзний  прийом  громадян з метою надання роз'яснення щодо пенсійного забезпечення . 

Прийом відбудеться в приміщенні сільської ради . 

Початок прийому з 10.00 к.ч.


 До уваги внутрішньо переміщеним особам

У відповідності до норм постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2016 року №167 призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509. При цьому, вказаною постановою змінюється порядок виплати пенсійних коштів зазначеній категорії осіб починаючи з 1 липня 2016 року. Тобто виплата здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" незалежно від первинної дати звернення. Для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм пенсій здійснюватиметься емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.

Адміністрація ПФУ


 До уваги майбутніх пенсіонерів

З 1 червня 2016 року в управлінні Пенсійного фонду України в Виноградівському районі Закарпатської області розпочинає свою роботу " Школа майбутнього пенсіонера "

Заняття відбуваються другої, четвертої середи щомісяця.
Перелік послуг:

 Роз'яснення законодавства, щодо пенсійного забезпечення громадян;
 Опрацювання первинних документів, наданих відвідувачами занять для попереднього розгляду (пробне нарахування пенсії);
 Надання консультацій роботодавцям та самозайнятим особам , щодо сплати страхових внесків до Фонду;
 Інформування відвідувачів про право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
 Інформування громадян про шляхи реформування Пенсійної системи.


 Активна співпраця з ветеранським активом

21 квітня 2016 року відбулася зустріч заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі з ветеранським активом Виноградівського району.

Під час зустрічі заступник начальника управління Пилип Власта Ярославівна проінформував присутніх про своєчасність виплати пенсій, надала роз'яснення щодо порядку нарахування та перерахунку пенсій різним категоріям громадян, доплат та підвищення до пенсій з 01 травня 2016 року, механізмом виконання судових рішень по «Дітям Війни».

У ході зустрічі Ветеранам було надано відповіді на їх запитання щодо пенсійного забезпечення, а також індивідуальні консультації.

Адміністрація ПФУ


 Пенсії за вислугу років

24 грудня 2015 року Верховною Радою України ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (№ 911 - VIII).
Змінами, внесеними до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон 1788), що набули чинності у зв'язку з ухвалою згаданою Закону випробного складу, педагогам, медикам, працівникам соціального забезпечення та артистам. Тобто тим працівникам, яким пенсія за вислугу років призначалася незалежно від віку, а лише за умови наявності необхідної кількості спеціального стажу.
З квітня 2015(Закон № 213 від 02.03.2015) кількість необхідного для призначення пенсії за вислугу років спец стажу поступово збільшується на ( 6 місяців щороку).

Зміни у пенсійному забезпеченні педаго¬гічних, медичних працівників і працівників соціального захисту, які мають право на пенсію за вислугу років (п. «е» ст.55)

До зазначених змін у законодавстві і чоловіки, і жінки виходили на пенсію незалежно від віку. Умовою для цього була наявність необхідного спеціального стажу роботи, також така пенсія призначалася за умови звільнення з посади, що давала право на пенсію за вислугу років. Відтепер і для них встановлено пенсійний вік. З 1 квітня 2015 року спеціальний стаж вже було підвищено. Почи¬наючи з січня 2016 року, на пенсію виходитимуть після досягнення встановленого пенсійного віку (залежить від дати народження особи). При цьо¬му і чоловікам, і жінкам встановлено єдиний вік виходу на пенсію - 55 років. Однак пенсійний вік збільшуватиметься поступово - від 50 до 55 років (див.Табл.З).
Таблиця 3.
Пенсійний вік Дата народження
50 років З 01.01.1966 по 30.06.1966
50 років 6 місяців З 01.07.1966 по 31.12.1966
51 рік З 01.01.1967 по 30.06.1967
51 рік 6 місяців З 01.07.1967 по 31.12.1967
52 роки З 01.01.1968 по 30.06.1968
52 роки 6 місяців З 01.07.1968 по 31.12.1968
53 роки З 01.01.1969 по 30.06.1969
53 роки 6 місяців З 01.07.1969 по 31.12.1969
54 роки З 01.01.1970 по 30.06.1970
54 роки 6 місяців З 01.07.1970 по 31.12.1970
після досягнення 55 років Після 01.01.1971

Пенсії за вислугу років призначатимуться після досягнення вказаного вище пенсійного віку та за наявності спеціального стажу, за¬значеного у таблиці 4.

Таблиця 4.
Період звернення за призначенням пенсії Спеціальний стаж,
не менше
з 1 січня 2016 року по 31 березня 2016 року 25 років 6 місяців
з1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року 26 років
з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року 26 років 6 місяців
з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року 27 років
з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року 27 років 6 місяців
з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року 28 років
з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року 28 років 6 місяців
з 1квітня 2022 року по 31березня 2023 року 29 років
з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року 29 років 6 місяців
з 1квітня 2024 року або після цієї дати 30 років
Водночас збережене право виходу на пенсію за вислугу років незалежно від віку особам, які в пе¬ріод до 1 січня 2016 року вже мали вислугу років на відповідних посадах не менше:
на 1 квітня 2015 року - 25 років;
на 31 грудня 2015 року - 25 років 6 місяців.
Тобто якщо, наприклад, вихователька дитячого садочка, 22 липня 1969 р.н., вже відпрацювала на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, станом на 1 квітня 2015 року 25 років або станом на 1 січня 2016 року 25 років і 6 місяців, то вона будь-коли може скористатися правом ви¬ходу на пенсію, звільнившись з посади, яка дає право на таку пенсію. Отже, їй не потрібно чекати досягнення 53 років 6 місяців.

Зверніть увагу!

Перелік закладів і установ освіти, охоро¬ни здоров'я та соціального захисту і по¬сад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постано¬вою Кабінету Міністрів України № 909 від 04.17.7993 (зі змінами, внесеними постано¬вою КМУ№529 від 29.07.2015).

Спеціальний стаж обчислюється за даними тру¬дової книжки. У разі якщо із записів трудової книжки неможливо зробити такий висновок, до районного (міського) управління Пенсійно¬го фонду додатково надається уточнююча довідка закладу (установи). Також під час вирішення цього питання мо¬жуть бути проаналізовані інші документи (По¬ложення про заклад, структуру, штатні розписи тощо). Зарахування до спеціального стажу часу на¬вчання у навчальних закладах чинним пенсій¬ним законодавством України не передбачене.

Пенсії по інвалідності

Відповідно до пункту 4-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у період до 1 січня 2016 року особи, визнані інвалідами II групи, мали право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією, передбаченого абзацами другим – дванадцятим частини першої статті 32 цього Закону. Тобто інвалідам ІІ групи страховий стаж був необхідний для призначення пенсії по інвалідності, як для інвалідів І групи.
Починаючи з січня 2016 року відповідно до статті 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особи, визнані інвалідами, мають право а пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для інвалідів I групи:
до досягнення особою 25 років включно - 1 рік;
від 26 років до досягнення особою 28 років включно - 2 роки;
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 3 роки;
від 32 років до досягнення особою 34 років включно - 4 роки;
від 35 років до досягнення особою 37 років включно - 5 років;
від 38 років до досягнення особою 40 років включно - 6 років;
від 41 року до досягнення особою 43 років включно - 7 років;
від 44 років до досягнення особою 48 років включно - 8 років;
від 49 років до досягнення особою 53 років включно - 9 років;
від 54 років до досягнення особою 59 років включно - 10 років;
для інвалідів II та III груп:
до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;
від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;
від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;
від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;
від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;
від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;
від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;
від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років;
від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років;
від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;
від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років;
від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років.

Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу, зазначеного в абзаці першому частини першої статті 26 цього Закону. Тобто після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.


 Про підсумки роботи за I-квартал 2015 року


До уваги працюючих песіонерів


Відмінено фіксований сільськогосподарський податок

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок.

Отже, для підприємств, установ, організацій об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Для платників єдиного податку виключень щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, чинним законодавством не передбачено.


Законодавчі зміни у пенсійній системі з 1 січня 2015 року

Управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі повідомляє, що відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (№71-VІІІ від 28.12.2014) з 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування військовим збором (ВЗ) є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України, до яких належать суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.

Таким чином, об'єктом оподаткування військового збору (ВЗ) є розмір доходу, з якого справляється податок на доходи фізичних осіб (ПДФО).

З урахуванням викладеного, порядок утримання та врахування військового збору (ВЗ) аналогічний порядку утримання податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Ставка збору становить 1,5 відсотки бази оподаткування.

Для пенсій, які разом із індексацією перевищують 3654,00 грн. у 2015 році, на розмір перевищення нараховується 1,5% військового збору (ВЗ).


Законодавчі зміни у пенсійній системі з 1 січня 2015 року

До уваги пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 3654 грн. (про податок на пенсію)

До уваги пенсіонерів Закарпатської області Основні зміни в законодавстві щодо пенсійного забезпечення з 1 січня 2015 року

Порядок перерахунку пенсій по втраті годувальника та оподаткування пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 1 січня 2015 року

Засоби захисту прав громадян у Пенсійному фонді України


Управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі повідомляє:

У зв'язку з прийняттям 7 листопада 2014 р. постанови КМУ щодо здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийняття заяв про переведення пенсійних справ, призначення пенсій, виплату допомоги на поховання, недоотриманої пенсії від осіб, місце проживання яких зареєстровано на територіях проведення антитерористичної операції, проводиться за місцем перебування таких осіб на обліку відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509, що підтверджується довідкою, копія якої залишається в органах Пенсійного фонду України. Довідки видаються управлінням соціального захисту населення Виноградівської РДА.
В зв'язку з цим, пенсіонерам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та перебувають на обліку в управлінні ПФУ в Виноградівському районі необхідно подати такі довідки до управління Пенсійного фонду України в Виноградівському районі до 31.12.2014р.


З 7 листопада підключено додаткові номери Контакт-центру Пенсійного фонду України - (044) 281-08-70 та (044) 281-08-71

Інформація для пенсіонерів, які переселилися з Донецької і Луганської області та Автономної Республіки Крим і м. Севастополь

Про підсумки роботи за 9 місяців

До уваги майбутніх пенсіонерів!


Адміністрація управління ПФУ в Виноградівському районі повідомляє, що станом на 25.07.14 р. виплату пенсій за липень 2014 р. профінансовано в повному обсязі


Зміни про пенсійне забезпечення

Порядок відшкодування підприємствами пільгових пенсій

Порядок призначення державної соціальної допомоги інвалідам 1 групи

Доплата мобілізованим

Індексація пенсійних виплат у травні 2014 року

Зміни у пенсійному забезпеченні

Чергові зміни у пенсійному забезпеченні військових пенсіонерів

При головному управлінні ПФУ в Закарпатській області діє комісія з питань розгляду скарг громадян на рішення органів Пенсійного фонду Закарпатської області щодо пенсійного забезпечення