Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади Друк
Четвер, 10 липня 2014, 13:27

Інформація про результати обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

Концепція реформи місцевого самоврядування та проект змін до Конституції України

Порівняльна таблиця до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)"

Роз'яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні


Відбулося засідання організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади

big-1386876232 konstУ середу, 9 липня, під керівництвом голови районної державної адміністрації Віталія Любки відбулося засідання організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. 

- Обговорення змін до Конституції України у Виноградівському районі відбувається активно. Проект змін до Конституції України обговорено в ході семінар-наради з сільськими, селищними та міським головами, засідання Громадської ради при райдержадміністрації, засідання круглого столу та апаратної наради районної державної адміністрації. На сьогоднішній день, 13-ть сільських рад подали власні пропозиції щодо внесення змін до Конституції України. Одночасно, відповідно до  доручення голови районної державної адміністрації, направлено листи керівникам територіальних органів влади щодо обговорення у трудових колективах пропонованих змін. У районних закладах освіти, культури та медицини затверджено графіки проведення обговорення змін. Загалом, у районі проведено 35-ть заходів щодо обговорення змін до Конституції України, участь в яких прийняло 1027 осіб, - інформував в ході засідання Юрій Продан.

За підсумками засідання організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, головою райдержадміністрації дано ряд доручень.


Відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення 18-ї річниці Конституції України

P627018427 червня за ініціативи райдержадміністрації читальній залі центральної районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу з нагоди відзначення 18-ї річниці Конституції України.

Участь в заході взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Бажура, голови громадських об'єднань, політичних партій, викладачі загальноосвітніх шкіл району, керівники державних установ, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації та представники засобів масової інформації. Розпочалося засідання круглого столу виконанням Державного гімну України.

- Конституція 1996 року увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності та демократії, гарант незалежності та соборності України. P6270185Однак не слід забувати, що конституційні норми, якими б вони передовими і демократичними не були, самі по собі не змінять життя на краще. Сьогодні, аби перетворити зміст на результат, усім нам потрібні підвищена відповідальність, самовіддана праця заради однієї мети встановлення миру в державі заради процвітання України як цивілізованої європейської держави, - зазначив в ході виступу Анатолій Бажура.

В ході діалогу, учасники заходу обговорили питання важливості і значення Конституції України в новітній історії України, передісторії її прийняття, характерних її рис та відмінностей від Основних Законів Європейських держав, а також питання сучасного конституційного процесу.

P6270180Зокрема, начальник юридичного відділу апарату державної адміністрації Рената Король надала роз'яснення про ключові зміни до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні".

В ході зустрічі учасники круглого столу переглянули відео- матеріал про історію Конституції України, а також мали змогу ознайомитись з матеріалами книжкової виставки «Конституція України – новий етап державотворчого процесу».

І на завершення заходу, перший заступник голови райдержадміністрації Анатолій Бажура вручив Подяку голови обласної державної адміністрації члену Громадської ради при Виноградівській райдержадміністрації Святославу Галу за активну участь в громадському житті та з нагоди відзначення дня Конституції України.


Засідання Громадської ради при Виноградівській РДА

P520012320 травня у Виноградові відбулося засідання Громадської ради при Виноградівській районній державній адміністрації, участь в якій взяли голова районної державної адміністрації Віталій Любка, голова Громадської ради при РДА Йосип Дрошковці, а також представники 23-ти громадських організацій, що входять до складу Громадської ради.

В ході засідання обговорено проект Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)". Начальник юридичного відділу апарату державної адміністрації Рената Король надала роз’яснення про ключові зміни, які стосуються  розділів Конституції України, а також про ті розділи, які пропонується викласти в новій редакції.

P5200125Другим питанням порядку денного засідання стало питання будівництва пам'ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Голова Виноградівської районної Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" Михайло Теняк інформував про хід підготовки до будівництва пам'ятного знаку, відкриття якого заплановано до  30-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Заступник голови Громадської ради Павло Макар наголосив на важливості питання щодо надання соціальної підтримки громадянам України, які приїхали з  Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тимчасове перебування  на територію Виноградівського району, сприяння у забезпеченні  належними умовами проживання сімей.

P5200114Начальник відділу туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Святослав Гал запропонував присутнім долучитися до розробки та створення логотипу туристичної Виноградівщини, який в подальшому буде використовуватися для його розміщення на рекламно-інформаційних, промоційних та маркетингових носіях.

Захід пройшов у форматі громадського обговорення, де кожен з учасників зміг висловити власну позицію щодо перспектив подальшого розвитку Виноградівщини.

 

 


Низку актуальних питань розглянуто під час семінар-наради з сільськими, селищними та міським головами

seminar-narada1414 травня під керівництвом в.о. голови державної адміністрації Анатолія Бажури відбулася семінар-нарада з сільськими, селищними та міським головами.

Представники органів місцевого самоврядування взяли участь в обговоренні проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Начальник юридичного відділу апарату державної адміністрації Рената Король надала роз’яснення про ключові зміни, які стосуються  розділів Конституції України, а також про ті розділи, які пропонується викласти в новій редакції.

Заступник керівника апарату Єлизвета Арвай акцентувала увагу на безумовному  забезпеченні вимог постанови Центральної виборчої комісії від 04.02.2014. № 31 «Про вимоги до приміщень окружних і дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та приміщень для голосування, норми забезпечення виборчих комісій з виборів Президента України транспортними засобами,seminar-narada5 засобами зв’язку, обладнанням, інвентарем, оргтехнікою, іншими матеріальними цінностями, види послуг, які виборчі комісії можуть закуповувати за рахунок коштів Державного бюджету України». Учасники семінар-наради поділились своїми пропозиціями щодо вирішення зазначеного питання у населених пунктах району. 

У ході наради в.о. голови районної державної адміністрації Анатолій Бажура відповів на ряд додаткових запитань сільських  та селищних голів, які пов’язані з фінансуванням статей видатків. 

Начальник реєстраційної служби Виноградівського районного управління юстиції Наталя Свириденко надала роз’яснення з питань проведення державної реєстрації договорів оренди на земельні ділянки.

Про виконання вимог статті 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» інформувала присутніх начальник відділу містобудування та архітектури державної адміністрації Маргарета Тегзе.

Підсумовуючи зібрання, в.о. голови райдержадміністрації  Анатолій Бажура зазначив,  що сьогоднішня семінар-нарада пройшла конструктивно і  подякував всім тим, хто допомагав порадами та пропозиціями у спільній роботі.

Більше фотографій дивіться в альбомі.