Військовий комісаріат Друк
Четвер, 07 лютого 2019, 14:06

 

Шановні закарпатці !

Військові комісаріати Закарпатської області продовжують відбір кандидатів на військову службу за контрактом на посади солдатського, сержантського, старшинського та офіцерського складу Збройних Сил України.

На військову службу за контрактом приймаються призовники та військовозобов'язані віком від 18 років.
Для громадян України, які вперше приймаються на військову службу за контрактом , встановлюються такі строки військової служби:

на посади рядового складу- строком на 3 роки;
на посади сержантського і старшинського складу – строком від 3 до 5 років залежно від згоди сторін;
на посади офіцерського складу – строком на 5 років;

з військовослужбовцями строкової військової служби та військовослужбовцями військової служби за призовом під час мобілізації, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду – строком на 6 місяців.
Держава тепер вже реально забезпечує в повному обсязі соціальні гарантії військовослужбовців та членів їх сімей.
У державному бюджеті на 2019 рік реалізовано зростання грошового забезпечення військовослужбовцям.

З 1 січня 2019 року вже збільшено грошове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.
Військовослужбовець за контрактом отримує від 10 000 тис. грн. і більше,

Крім того, під час перебування в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил військовослужбовець, незалежно від посади, військового звання чи вислуги років, отримує додатково до 6 тис. грн. та статус учасника бойових дій.

Тепер кожен має можливість не їхати на заробітки за кордон, а виконуючи свій військовий обов'язок , отримувати високе і гарантоване грошове забезпечення та соціальні гарантії та гідно утримувати свої родини.

Для отримання додаткової інформації звертатись до Виноградівського районного військового комісаріату за адресою : м. Виноградів, вул. Миру 53


Збройні Сили України запрошують мешканців міста Виноградів та Виноградівського району на військову службу ЗА КОНТРАКТОМ!

Грошове забезпечення становить ВІД 10 500 ГРН.

Військовослужбовець отримує соціальний пакет гарантований державою. 

За додатковою інформацією звертатись до Виноградівського районного військового комісаріату за адресою: м.Виноградів, вул. Миру, 53 або за телефонами: 0975040792, 0953417279.


  «ЗАПРОШУЄМО НА РОБОТУ медичних працівників: лікарів, фельдшерів, молодший медичний персонал.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА
Від 7300 грн. - до 14000 грн.
У рік від 91000 до 175000грн.
Гарантовано преміювання до 10 000 грн.
-матеріальна допомога на оздоровлення;
- матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових проблем.
ПОВНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ.
Наша адреса:
м. ВИНОГРАДІВ, вул, МИРУ,53 тел.2-23-91»


 Закарпатські резервісти готуються до навчань

100117-1 100117-2


За планами підготовки Збройних Сил України в 2018 році буде продовжено підготовку резервістів та залучення їх на учбові збори.

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Довідково: військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву. Відбувається це в обов'язковому порядку на підставі вимог статті 17 Конституції України, статті 26² Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці приписуються до військових частин, в яких вони проходили службу або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.

У першому кварталі 2018 року триватиме підготовка резервістів першої черги. Зокрема, з 24 січня і до кінця травня на базі визначених військових частин Збройних Сил України відбудуться навчальні збори резервістів першої черги. Впродовж 30 днів для резервістів організують навчання для збереження та вдосконалення знань, навичок та умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби під час особливого періоду. Підготовка резервістів здійснюється з урахуванням отриманого бойового досвіду в ході проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Зараз військовими комісаріатами Закарпатської області здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів оперативного резерву першої черги.

Варто наголосити, що до проведення зборів призвуть не тільки резервістів, які зараховані до оперативного резерву тих військових частин, що залучаються на збори, та у складі яких вони проходили службу на сході України, а й резервістів інших частин. Також за необхідності буде призвано частину інших військовозобов'язаних, для відновлення практичних навичок за їхніми військово-обліковими спеціальностями. Офіцери запасу матимуть змогу пройти підвищення кваліфікації у вищих військових навчальних закладах.

Мета зборів комплексна, починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини.

Під час навчальних зборів резервісти набудуть бойових спроможностей, зможуть передати свій бойовий досвід військовослужбовцям, які нещодавно закінчили навчальні центри і прийшли до війська, а ті, хто раніше звільнився із лав Збройних Сил України поглиблять свої військові навички.

Варто зазначити, що за призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності. Також кожному резервісту гарантоване державне страхування і безкоштовне медичне забезпечення.

На час проведення навчань резервістів забезпечать повним комплектом речового майна та екіпірування, повноцінним триразовим гарячим харчуванням. По закінченню навчань резервісти отримають грошове забезпечення згідно чинного законодавства.

Довідково по грошовим виплатам по завершені зборів:
- грошове забезпечення за 30 діб підготовки;
- одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів);
- добові за кожен день перебування у військовій частині;
Крім того, середня заробітна плата працюючим (за місцем роботи), безробітним - один прожитковий мінімум (у військовій частині по завершенні зборів).

Під час зборів ніхто з резервістів до зони АТО направлятися не буде, по закінченні зборів вони повернуться до своїх повсякденних справ.


 

У Виноградівському районному військовому комісаріаті розпочався призов офіцерів на військову службу

Відповідно до наказу МОУ №300 від 30.05.2013 року, розпочався призов офіцерів запасу, які отримали офіцерські звання, закінчивши відповідні кафедри військової підготовки та перебувають в запасі.

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов'язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони нестимуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез'явлення до пункту збору повинна бути документально підтверджена. Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надаватиметься особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17

Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Військові будуть проходити відповідну військову службу офіцерів запасу за призовом. При цьому призову не підлягають офіцери запасу, які вже проходили військову службу. Відповідно до наказу Міністерства оборони України №170 під час проходження військової служби за призовом офіцери запасу будуть користуватися правами, пільгами та видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом.

За працюючими офіцерами обов'язково зберігатиметься робоче місце та середній заробіток за місцем роботи. Брати участь у військових діях в зоні АТО будуть лише за власним бажанням та після проходження обов'язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (тривалість – 3 місяці).


 

Чергова партія закарпатських резервістів пройде навчальні збори у бойовій бригаді

На початку червня із Закарпатського обласного військового комісаріату нанавчальні збори до 10 окремої механізованої бригади відправляться резервістиоперативного резерву першої черги. Більшість з них мають досвід участі в антитерористичній операції на сході України. Відправка відбудеться відповідно до Плану призову резервістів оперативного резерву першої черги Збройних Сил України на навчальні збори протягом 2017 року.
Тридцятиденні збори сплановано провести у два етапи:

- перший етап, тривалістю 15 діб, проводитиметься з метою удосконалення (відновлення) навченості резервістів за військово-обліковими спеціальностями під час індивідуальної підготовки: офіцерів-резервістів – на відповідних курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації при ВВНЗ, резервістів дефіцитних спеціальностей сержантського і рядового складу – у навчальних центрах. Резервісти недефіцитних спеціальностей та ті, що були звільнені у кінці 2016 року підготовку будуть проходити безпосередньо у військовій частині;

- другий етап, тривалістю 15 діб, який проводитиметься у складі основних бойових штатних підрозділів бригади безпосередньо під час відновлення її боєздатності на визначеному загальновійськовому полігоні.

До участі у навчальних зборах в обов'язковому порядку залучаються резервісти вказаної військової частини. Крім цього резервісти інших військових частин також мають нагоду відновити свою військову майстерність та зустрітися з бойовими побратимами. Нагадаємо, більше 130 резервістів оперативного резерву першої черги із різних районів Закарпаття завершують проходження навчальних зборів на Рівненському загальновійськовому полігоні. По завершенні зборів на них чекають масштабні бригадні навчання.

Група по роботі з особовим складом
та громадськістю Закарпатського ОВК


 

У Закарпатському обласному військовому комісаріаті роз'яснили умовипризову офіцерів на військову службу

Найближчим часом в Україні розпочнеться призов офіцерів запасу, які отрималивійськові звання, закінчивши відповідні військові кафедри. Деталі майбутнього призову роз'яснили у Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

- Призову підлягатимуть ті офіцери, які отримали офіцерські звання, закінчившивідповідні кафедри військової підготовки та перебувають в запасі, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський.

- Військові будуть проходити відповідну військову службу офіцерів запасу за призовом. При цьому призову не підлягають офіцери запасу, які вже проходили військову службу.

Так, за рішенням Міністра оборони України (з оформленням наказу по особовому складу) у 2017 році на військову службу за призовом осіб офіцерського складу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту(не нижче бакалавра) і яким присвоєне первинне офіцерське звання. Призов буде відбуватися на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок. Відповідно до наказу МОУ №170 від 10.04.2009 року № 170 строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу складатиме 18 місяців.

- Відповідно до наказу Міністерства оборони України №170 під час проходження військової служби за призовом офіцери запасу будуть користуватися правами, пільгами та видами забезпечення, передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, - підкреслив військовий комісар. – Тобто вони отримуватимуть грошове забезпечення від 10 тисяч гривень. За працюючими офіцерами обов'язково зберігатиметься робоче місце та середній заробіток за місцем роботи.

Брати участь у військових діях в зоні АТО будуть лише за власним бажанням та після проходження обов'язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (тривалість – 3 місяці).

У військовому комісаріаті зауважують, що після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов'язані прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений в повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин за викликом вони нестимуть відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для нез'явлення до пункту збору повинна бути документально
підтверджена.
Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов'язкового проходження медичного огляду (Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України від 14.08.2008 року №402). За результатами медичного огляду призову на військову службу підлягають особи, які придатні до військової служби за станом здоров'я.

Відстрочка від призову на військову службу офіцерів надаватиметься особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

- Так, наприклад, відстрочка від призову надаватиметься резервістам на весь період служби у військовому резерві на підставі відповідного контракту. розповів військовий комісар. – Якщо ж офіцер виконав обов'язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів, він призову не підлягатиме. Варто зазначити, що атестаційна комісія обласного військового комісаріату може прийняти рішення про надання офіцерам запасу відстрочки від призову за сімейними обставинами, незважаючи на небажання офіцерів запасу нею скористатися, виходячи при цьому з того, що призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства вони повинні утримувати.Від призову на військову службу в мирний час звільнятимуться офіцери запасу, які:

- визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;

- до дня початку військової служби досягли 43-річного віку;

- виконали обов'язки служби у військовому резерві протягом двох контрактів;

- мали батька або мати, рідного брата або сестру, які загинули, померли або стали
інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних;

- до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

- були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання.

Група по роботі з особовим складом
та громадськістю Закарпатського ОВК


 

16 травня 2017 року в приміщенні Виноградівського районного військового комісаріату з 10.00 – 12.00 к.ч. відбудеться прийом громадян з особистих питань військовим комісаром Закарпатського обласного військового комісаріату Череміським Б.М.


 Закарпатські військові застерігають від провокацій поряд з частинами

Оперативне командування «Захід» та Закарпатський обласний військовий комісаріат застерігають від провокаційних дій поруч з військовими частинами, які дислокуються на території Закарпатської області. Адже військовослужбовці добових нарядів, відповідно до статутних обов'язків, мають право застосовувати зброю під час несення служби.

Будь-які безпілотні літальні апарати над військовими частинами та розташуваннями військових підрозділів, а також над базами, складами та арсеналами або на підльоті до них будуть збиватися без попереджень, причетні до таких інцидентів особи – затримуватися та притягатися до відповідальності згідно з законодавством України.

Звертаємось до громадян з проханням повідомляти правоохоронні органи про підозрілих осіб поруч з військовими об'єктами або в місцях розташування військ:

оперативний черговий СБУ у Закарпатській області: (0312) 61-31-00

оперативний черговий Нацполіції у Закарпатській області: (0312) 61-45-70.

Повідомити про випадки можливих правопорушень можна також за телефоном гарячої лінії Закарпатського ОВК: (0312) 67-20-67.


 «Зміни у війську: закарпатські учасники АТО можуть укладати контракти без підготовки у навчальних центрах

Закарпатські учасники антитерористичної операції можуть повернутись на службу до військових частин 128 бригади, а також інших військових частин перелік яких визначений Генеральним штабом Збройних Сил України без повторної підготовки у навчальних центрах. Таке рішення, зважаючи на звернення бажаючих укласти контракт зі Збройними силами України, прийнято Начальником Генерального штабу у березні 2017 року.

 

Про нові умови укладання контрактів та потенційні можливості розповів військовий комісар Закарпатської області полковник Богдан Череміський.

 

- Дійсно, зважаючи на чисельні звернення бажаючих вступити на військову службу за контрактом у 128 бригаду та інші військові частини, командування максимально спростило умови і сьогодні вони є найбільш сприятливими для всіх охочих і унікальними для всього війська, - зазначив він. – Одним із факторів, який стримував багатьох колишніх військових із чималим бойовим досвідом від підписання контракту була необхідність проходити перепідготовку в навчальних центрах.

 

Як зазначив військовий комісар, у перепідготовці були як позитивні, так і негативні сторони. Так з одного боку два-три місяці у навчальному центрі давали потенційним контрактникам додатковий досвід, закріплювали вже набуті знання та давали нові. З іншого - після проведення підготовки у бійців не було гарантії, що вони потраплять саме в той підрозділ, в якому вони планували служити, підписуючи контракт.

 

- На сьогодні такої перепони вже немає і всі бажаючі, які хочуть повернутися до підрозділів, де проходили службу під час однієї з черг часткової мобілізації, мають змогу служити за своєю військово-обліковою спеціальністю вже з першого дня підписання контракту, без проходження перепідготовки в навчальному центрі, - наголосив полковник.

 

Крім того він наголосив на якісних змінах, які відбуваються в українському війську.

 

- Зараз військова служба за контрактом - така ж робота, як і всі інші, зі своїми гарантіями та перспективами. Звичайно, це не сидіння за комп'ютером в офісі чи щось типу того, є свої труднощі. Проте, якщо людина має ясний розум і бажання працювати, змінюючи щось у вітчизняній армії, підвищуючи обороноздатність держави та захищати мир на її території, досягти можна чимало. Наші Збройні сили постійно реформуються, переймаючи позитивний закордонний досвід, тож постійно потрібні якісні кадри – від солдата-стрільця до генерала.

 

Як повідомив Богдан Череміський, передусім кадрами намагаємося забезпечити військові підрозділи, які дислокуються на території Закарпаття.

 

- Ми активно працюємо над поповненням славної 128 бригади та її підрозділів. Чимало закарпатських учасників АТО саме у складі цієї бригади пройшли гарячі точки на Сході країни, були відзначені державними нагородами за мужність. Тож ми раді були б бачити їх знову у складі частини, бо хто як не вони може передати бойовий досвід і навики новачкам.

 

За роз'ясненням умов укладання контрактів зі Збройними силами України, інформацією підрозділів, до яких можна вступити на службу та забезпечення військовослужбовців завжди можна звернутись до Закарпатського обласного військового комісаріату чи військкомату в будь-якому районі області.»

 

 


 

Оголошення!!!

17.03.2016 127 квітня 2017 року в приміщенні Виноградівського районного військового комісаріату з 10.00 – 12.00 к.ч. відбудеться прийом громадян з особистих питань військовим комісаром Закарпатського обласного військового комісаріату Череміським Б.М.

З 10 квітня 2017 року проводиться попередній запис громадян за адресою, м.Виноградів, вул.. Миру, 53 або за ном.тел.0665516770.

 


 

 Навчальні збори для резервістів – це можливість вдосконалити свої військові навички

DSC08534-e1490876018741-350x350Через деякий час резервісти оперативного резерву залучатимуться до навчальних зборів. Цікаво, а яку об'єктивну оцінку їх проведенню дають самі резервісти? Відгуки ми отримали від жителя Фанчикова Володимира Цупика, учасника АТО четвертої хвилі мобілізації.

– Навчальні збори резервістів – це можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, вдосконалити свої військові навички, опанувати нові спеціальності, практично виконати стрільби з бойової зброї, – розпочав свою розповідь Володимир Володимирович. – До того ж врахуйте, що ми не стоїмо на місці – розвивається й військова справа. Тож саме на навчальних зборах резервісти можуть дізнатися про все те нове, що впроваджується в озброєнні української армії.

Відтак розповів, що в навчальних зборах резервістів, які проходили торік у серпні, брав участь уперше. «Тепер ось хочу йти вдруге, і знову в свою рідну 128-му гірсько-піхотну бригаду. – каже Володимир. – Дивуюся, що деякі чоловіки бояться навчальних зборів. Думають, що їх відразу ж відправлять в зону АТО. Проте на контрактну службу по закінченні навчальних зборів пішли тільки ті резервісти, які самі виявили бажання укласти контракт зі Збройними силами України».

Навчальні збори проходили на Яворівському полігоні. Тривали вони неповний місяць. Навчання, за оцінкою резервіста, пройшли на найвищому рівні. Так само позитивно оцінює він і забезпечення. І не тільки грошове. Забезпечили резервістів усім необхідним – спальниками, карематами, військовою формою, рюкзаками, дощовиками та іншим спорядженням. Переодягнулися хлопці, як на строкову службу. І жили, і навчалися резервісти в польових умовах, наближених до бойових, спали в наметах. Адже Яворівський полігон був місцем дислокації. Там і проходили всі навчання на бойове злагодження, в тому числі стрільби. Чимало резервістів здобули нові військово-облікові спеціальності (деякі опанували паралельно декілька). Харчування було хорошим – годували резервістів і смачними гарячими стравами, які готували польові кухні, забезпечували й сухпайками. Режим дня був розписаний погодинно, як і належить в армії.

Про свою участь в АТО Володимир Цупик говорив неохоче. Сказав тільки, що майже півтора року служив у гарячих точках у зоні проведення антитерористичної операції розвідником-коректувальником у батареї управління артрозвідки в складі 128-ї гірсько-піхотної бригади (наразі він рахується в її резерві). Тож у разі необхідності в будь-який час готовий долучитися до неї. До 128-ї потрапив під час четвертої хвилі мобілізації, коли проводилася ротація після Дебальцева. Більше нічого про свою участь в АТО Володимир Цупик не розповів (каже, що для розвідника інформація про його службу – то святе).

А «на гражданці» він – будівельник. Цілком мирна професія. Володимиру Володимировичу ближче до душі будувати, зводити нові гарні будівлі, тому до глибини душі йому було боляче споглядати зруйновані війною будинки...

У подружжя Цупиків зростають двоє синочків: Володі – 8 років, Віталіку – 4 рочки. Маленький ходить до дитсадка, проте, аби більше часу побути з татком, залишився з ним вдома. Вдвох і на інтерв'ю прийшли. Куди тато – туди й Віталік. А батько старається надолужити той час, коли він служив на Сході, а діти росли без нього.

Підсумовуючи нашу розмову, резервіст Володимир Цупик каже, що у випадку мобілізації готовий піти на службу в перших рядах, мовляв, «не залишу своїх бойових товаришів». Наразі підтримує з ними зв'язок, спілкуються між собою. Деякі з них уклали контракт на службу в Збройних силах України.
Під час зборів Володимир опанував спеціальність радиста, навчився їздити на розвідувальній машині з базовою установкою. Одночасно на полігоні проходили навчання до двох тисяч резервістів з різних куточків України. Проте все було організовано чітко, військова дисципліна панувала скрізь і всюди. Навчатися військовій справі, вважає він, повинен кожен, хто любить свою Батьківщину і вболіває за неї. Особливо нині, коли в зоні АТО триває війна, потрібно бути в повній бойовій готовності. Тому такою важливою є участь резервістів у навчальних зборах, які, до речі, забезпечують високий рівень бойового злагодження. Адже проводять їх бойові офіцери, які чітко і зрозуміло навчають усьому необхідному. По великому рахунку, після проведення таких зборів можна сміливо йти в бій, на передову, каже резервіст Володимир Цупик. Навички своєї військової професії розвідника-коректувальника він хоче вдосконалювати і відшліфовувати й надалі. Тому й радить брати участь у навчальних зборах усім, хто є патріотом України, хто готовий захищати свою країну і збагачуватися досвідом військової справи.

Ганна КОБАЛЬ


 

СИСТЕМА ПРИВІЛЕЇВ ТА ПІЛЬГ
для резервістів, які будуть залучені на навчальні збори з резервістами
(до 3 місяців на рік)

Резервісту компенсується: середньомісячна заробітна плата за той час. що він перебував у військовій частині (не менше 3 200 грн.); гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку (або забезпечується його доставка військовим комісаріатом до місця проведення зборів та в зворотному напрямку).

Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання): одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1 600 до 3 100 грн.; грошова виплата за 30 діб підготовки: від 2 400 до 3 200 грн.*; добові за 30 діб перебування у військовій частині: від 180 до 450 грн.;
один прожитковий мінімум на місяць тим, які на день призову на збори не працюють, – 1 600 грн.*Резервісту на весь період виконання обов'язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується: збереження робочого місця; державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає (без відрахування податку на прибуток): по закінченню зборів: від 2 580 до 3 650 грн. (в залежності від військового звання); один прожитковий мінімум на місяць, якщо на день призову на збори не працює – 1 600 грн.; середньомісячну заробітну плату за той час. що він перебував у військовій частині (не менше 3 200 грн.) – для працюючих; за підсумками року, тим хто виконав програму зборів: від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання); можливість зустрітися раз на рік зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, отримати нову спеціальність, посаду, чергове військове звання; практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Під час зборів резервісти можуть в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

*Довідково. З прийняттям 06.12.2016 року Закону України № 1774-VIII «Щодо вне-сення змін до деяких законодавчих актів України» відбулися суттєві зміни щодо порядку на-рахування резервістам грошових виплат та грошового забезпечення - резервістам з числа непрацюючих. Законом встановлено що з 1 січня 2017 року вищевказані розрахунки здійсню-ються не пропорційно до розмірів мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2017 року – 3 200 грн.), а відповідно до розміру мінімального прожиткового мінімуму грома-дян (з 1 січня 2017 року – 1 600 грн.). Відповідно, з прийняттям зазначених змін, у 2017 році не відбулося значного підвищення розмірів грошового забезпечення резервістам.

Начальник мобілізаційного управління – заступник начальника
Головного управління персоналу Генерального штабу
Збройних Сил України
полковник о.п. О.В.БОЙКО


 

Військова служба за контрактом – виважене, свідоме рішення

DSC08132З цими двома молодими виноградівськими жінками, які вирішили підписати контракт на військову службу в Збройних силах України ми спілкувалися за день до їх відправлення в навчальні центри. 36-річна Олександра ШЕСТАК мала вирушити до Полтави, де проходитиме курс навчання зв'язківця, а 29-річна Світлана БУНДЗЯК – до «Десни», де в «учебці» за місяць (як працюючий медик) повинна опанувати військово-облікову спеціальність санінструктора. Цікаво, що спонукало цих двох хоробрих жінок піти на військову службу за контрактом у такий неспокійний час? Чому ці красиві білявки, полишивши дітей, йдуть служити до війська? Ось їхня відповідь:

Олександра ШЕСТАК: Певний досвід я вже маю – зв'язківцем служила два роки за контрактом у Збройних силах України (2004-2006рр.), тож про армію знаю не з чуток. Наразі йду за тим же профілем – радіотелефоністом. Я – дружина майора. Мій чоловік – військовий, в армії служить 22 роки, вже два роки на війні. Я ж також хочу внести свій внесок у захист України. Що спонукає? Найперше – патріотизм та любов до України. Це у нас сімейне. Ну, і звичайно, гідне грошове забезпечення – де ще можна заробити 7000 гривень заробітної плати? Навіть не вагалася, виважено приймаючи це рішення. Після того, що пережила я, поки мій чоловік служив у зоні АТО, мені вже не страшно. Наразі він перебуває вдома у відпустці, але незабаром їх знову відправлять на Схід. В складі 128-ої гірсько-піхотної бригади ніс службу в Луганській та Донецькій областях. Разом із чоловіком ми виховуємо трьох дітей (16-річного Іллю, 14-річну Поліну і 8-річного Микиту). Поки ми служитимемо в Збройних силах України, про них подбає бабуся. Коли я сказала вдома про своє рішення підписати контракт, чоловік запитав: «Ти точно витримаєш?». Адже армія – це не «гражданка». Та я впевнена – витримаю, і служитиму гідно, як і належить дружині військового. В армії ж завжди були жінки. Згадаймо Другу світову війну – скільки користі принесли жінки для наближення Дня Перемоги – і снайпери, і зв'язківці, і партизани, і санінструктори... А як гарно пасує військова камуфляжна форма жінкам. До речі, моя мирна професія – перукар. І я ось думаю: чи брати свої перукарські ножиці з собою? Може, в час дозвілля робитиму жінок нашого підрозділу красивими...

Деякі чоловіки стараються уникнути армії, юнаки – «відкосити» від строкової служби. 16 років ми з сім'єю жили на території військової частини. Кожного ранку я бачила солдатів, які йшли на сніданок, на шикування, кожного вечора – коли вони з піснею крокували на вечерю. Спостерігала, якими ці хлопці приходили на службу і якими поверталися з армії. Подорослішавши, змужнілими, дисциплінованими й загартованими в армійських буднях служби юнаки їхали додому. Армія виховує відповідальність, гартує тіло і характер.

Світлана БУНДЗЯК: Мій батько – військовий, капітан запасу, 25 років прослужив у Виноградівській військовій частині. Він підтримав моє рішення. Я змалечку звикла до армії, можна сказати, виросла у військовій частині. Але при виборі професії переважила медицина. Так, я медик, два роки працювала в туберкульозному відділенні райлікарні, потім рік – у реанімаційному. Відтак вирішила підписати контракт на військову службу в Збройних силах України. Якщо мене відправлятимуть у зону АТО, сприйму це спокійно. Значить, я потрібна там. Як мій батько каже: «Накази в армії не обговорюються». У мене ж двоє синочків: Артуру – 7, а молодшому Сашкові – 6 років. Залишаю їх на бабусю. Служитиму санітарним інструктором. Своїх синочків я вже змалку морально готую до військової служби, кажу їм: «Ви – майбутні солдати, ви будете служити в армії».А загалом, якби не чоловік (він на заробітках), я не знаю, як би ми з дітьми жили на мою зарплату медсестри. Тому достойна заробітна плата та ряд інших переваг контрактної служби й спонукали мене свідомо прийняти це рішення. А, користуючись нагодою, хочеться звернутися до чоловіків і сказати, що немає нічого страшного в службі. Нехай не лякаються і не бояться. В армії ви пройдете справжню школу життя. Адже, буває, йдуть до війська на строкову службу незграбні, слабенькі хлопці-щуплики, а повертаються мужні гарні юнаки. А підуть на контрактну службу – будуть мати хорошу зарплату плюс соціальний пакет, гарантований державою.


 

ОГОЛОШЕННЯ!

152-мм пушка-гаубица Д-20 в ХабаровскеЗа ініціативою Виноградівського районного військового комісаріату 31 СІЧНЯ 2017 РОКУ З 9:00 ПО 15:00 київського часу в центрі міста Виноградів, на площі Миру, відбудеться ярмака вакансій військових спеціальнтей.

Під час заходу буде проведена виставка військової техніки, такої як 152-мм гармата-гаубиця та ВМ 21 град.

Запрошуємо Вас разом з дітьми відвідати ярмарку вакансій військових спеціальностей. Ви матимете змогу ознайомитись з військовою технікою та зробити фотозйомку на пам'ять.

З повагою, Виноградівський районний військовий комісаріат


 

banerЗбройні Сили України запрошують мешканців міста Виноградів та Виноградівського району на військову службу ЗА КОНТРАКТОМ. Потрібні спеціалісти робітничих професій електрогазозварювальників, слюсарів, електромонтери, механіки, трактористи, кранівники, водії.

Грошове забезпечення становить ВІД 7 000 ГРН.

Військовослужбовець отримує соціальний пакет гарантований державою.

За додатковою інформацією звертатись до Виноградівського районного військового комісаріату за адресою: м. Виноградів, вул. Миру, 53, або за телефонами: 0508296756, 0953417279


 В середині січня розпочнуться навчальні збори для резервістів військових частин

За планами підготовки Збройних Сил України, у першому кварталі 2017 року триватиме підготовка резервістів першої черги. Зокрема, з 15 січня і до кінця травня на базі визначених військових частин Збройних Сил України відбудуться навчальні збори резервістів першої черги.

Триватимуть навчальні збори 30 днів, залучити на них передбачається близько 200 резервістів та військовозобов'язаних. Зараз військовими комісаріатами Закарпатської області здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів оперативного резерву першої черги.

Варто наголосити, що до проведення зборів призвуть не тільки резервістів, які зараховані до оперативного резерву тих військових частин, що залучаються на збори, та у складі яких вони проходили службу на сході України, а й резервістів інших частин. Також за необхідності буде призвано частину інших військовозобов'язаних, для відновлення практичних навичок за їхніми військово-обліковими спеціальностями. Офіцери запасу матимуть змогу пройти двотижневе підвищення кваліфікації у вищих військових навчальних закладах.

За призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата. Крім того, кожному резервісту, залежно від військового звання, виплатять:

- грошове забезпечення за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);
- одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) від 1600 до 3100 грн.;
- добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
- одну мінімальну заробітну плату на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.

Також резервістам, які залучаються на навчальні збори, гарантовано державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

Мета зборів комплексна, починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини.

Група по роботі з особовим складом
та громадськістю Закарпатського ОВК


 

Закарпатський обласний військовий комісаріат 14-15 листопада 2016 року організовує прийом громадян у військових комісаріатах Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів.

Прийматиме закарпатців військовий комісар Закарпатського ОВК полковник Богдан Миколайович Череміський. Задати свої питання і висловити пропозиції можна:

15.11.2016 року: з 14.00 – 16.00 в приміщенні Виноградівського РВК.

Запрошуються всі бажаючі.