Оголошення Друк
Четвер, 23 квітня 2020, 13:34

Забезпечення споживачів електроенергією залежить від вчасних розрахунків за комунальні послуги

Для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичних ринків громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Адже, незважаючи на пандемію вірусу COVID-19 та запровадження в Україні карантину, виробники та постачальники електроенергії продовжують працювати у штатному режимі та забезпечувати населення електроенергією.
Обов'язок оператора системи розподілу – забезпечити споживачів електропостачанням, а обов'язок споживачів – своєчасно оплатити ці послуги через постачальника електричної енергії. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Тож Держенергонагляд закликає споживачів електричної енергії з відповідальністю поставитись до ситуації та виконувати свої зобов'язання – вчасно сплачувати за комунальні послуги задля збереження цілісності енергосистеми України, забезпечення надійного та безперервного постачання електроенергії споживачам.
Нагадаємо, Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв'язку з цим, Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.
Користуючись цією ситуацією, під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам'ятати, що через накопичення боргів оператори системи розподілу й електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників, а виробники електричної енергії не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Також існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях та мережах. Зі свого боку, це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об'єктів споживачів.
Тому, щоб світло було у кожній оселі споживачі повинні підтримувати стабільність інфраструктури країни в умовах боротьби з поширенням коронавірусу та своєчасно оплачувати рахунки за електроенергію.
Водночас повідомляємо, що в сучасних умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, подання показників лічильників, сплати за комунальні послуги розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії.

Довідково:

Міністерством цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів Portmone.com розроблено освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома».
В серіалі висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках та мобільних застосунках банків.
Даний серіал доступний за посиланням.


 

Неякісне електропостачання – найчастіша причина звернень до Держенергонагляду

До Державної інспекції енергетичного нагляду України надходять звернення громадян, найбільша частка яких стосується питань постачання електричної енергії. У більшості скарг споживачі зазначають, що електроенергія не відповідає параметрам, визначеним нормативно-правовими документами (ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності»).
Для прикладу, за зверненнями мешканців смт Літин Вінницької області та с. Вучкове Міжгірського району Закарпатської області представниками Управлінь Держенергонагляду у відповідних областях проведено моніторинг електропостачання. За результатами опрацювання скарг було направлено листи до операторів системи розподілу щодо проведення відповідних вимірів параметрів якості електричної енергії атестованими приладами для з'ясування обґрунтованості фактів викладених у зверненнях та подальшого усунення недоліків у разі їх виявлення.
Також інспекторами Управління Держенергонагляду у Донецькій області здійснено розгляд звернень громадян та суб'єктів господарювання (споживачів електричної енергії).
Так, за зверненням мешканця селища Сопине Волноваського району Донецької області стосовно відновлення постачання електричної енергії будинку встановлено, що оператором системи розподілу не виконано вимоги нормативно-технічних документів. Зокрема, порушено:
• терміни відновлення електропостачання споживача ІІІ категорій з надійності електропостачання (підпункт 4 пункту 2.3 Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання);
• порядок реєстрації звернень споживачів (підпункт 3 пункту 5.1.2, підпункт 24 пункту 5.1.2, пункт 8.1.3 Правил роздрібного ринку електричної енергії – далі ПРРЕЕ).
Крім того, розглянуто 06 звернень громадян, що надійшли від Краматорської міської ради щодо відключення електропостачання. На адреси заявників направлено відповіді.
За результатами розгляду встановлено, що оператором системи розподілу порушено вимоги нормативно-технічних документів, а саме:
• порушено терміни направлення повідомлень про обмеження/припинення розподілу електричної енергії (пункт 11.5.8 Кодексу систем розподілу);
• проводиться відключення споживачів за фактом самовільного підключення без складання акту про порушення ПРРЕЕ (абзац перший пункту 7.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії);
• з споживачів проводиться стягнення плати за відновлення електроживлення електроустановок, за наявністю порушень оператором системи розподілу порядку припинення електроживлення, установленого ПРРЕЕ (пункт 7.12 ПРРЕЕ);
• договірні відносини з власником житла не приведено у відповідність до діючих нормативних документів (пункт 2.1.2 ПРРЕЕ);
• в частині заборони на відключення електричної енергії споживачам на час дії карантинних заходів порушено вимоги підпунктів 4 та 5 пункту 3 розділу ІІ Закону України № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
За результатами розгляду звернень Управлінням Державної інспекції енергетичного нагляду України у Донецькій області оператору системи розподілу рекомендовано розробити заходи щодо усунення порушень в організації розгляду звернень споживачів електричної енергії та технічної експлуатації електричних мереж і в подальшому дотримуватись вимог правил й інших нормативно-правових актів.
Зі свого боку, представниками Управління Держенергонагляду у Івано-Франківській області розглянуто звернення мешканки м. Городенка щодо стабільності роботи електричної мережі при виробленні електричної енергії фотоелектричною станцією.
За результатами розгляду та опрацювання матеріалів, оператору системи розподілу було надіслано рекомендації з вимогою приведення технічного стану ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-202 м. Городенка Івано-Франківської області у відповідність до вимог нормативних документів. Зокрема:
• розробити та виконати заходи щодо рівномірного по фазного розподілу навантажень по ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-202 м. Городенка;
• виконати перевірку (ревізію) контактних з'єднань проводів по всій довжині ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-202 м. Городенка;
• виконати діагностику та визначення технічного стану силового трансформатора в КТП-202 м. Городенка;
• розробити та виконати організаційно-технічні заходи із забезпечення електропостачання житлового будинку заявника якісною електричною енергією у відповідності до вимог Державного стандарту та ПРРЕЕ.
На сьогоднішній день персоналом оператора системи розподілу здійснюються роботи відповідно до наданих Держенергонаглядом рекомендацій.
Також до Управління Держенергонагляду у Житомирській області надійшла скарга щодо неефективної роботи фотоелектричної станції (СЕС) та перевантаженням мережі у Новоград-Волинському, оскільки декілька таких станцій підключено до однієї мережі.
За результатами проведеного аналізу офіційно отриманих від оператора системи розподілу результатів вимірювання навантажень встановлено, що за одночасної генерації декількома фотоелектричними станціями (включаючи станцію заявника) відбувається спотворення показників якості електричної енергії, а саме збільшення параметрів фазної напруги в мережі до значень 265 В. Тому представниками Управління Держенергонагляду у Житомирській області спільно з уповноваженим представником оператора системи розподілу розроблено відповідні заходи та прийнято рішення щодо перепідключення приватного домогосподарства заявника на повітряну лінію 0,4 кВ від іншої трансформаторної підстанції в термін до 30.04.2020 року.
Крім того, від громадян надходили звернення щодо:
• заміни електроопор та перенесення підключення електропостачання будинку за попередньою схемою живлення (Закарпатська область);
• визначення відповідальних за експлуатацію приладів обліку теплової енергії та покладання обов'язків з виконання ремонтів, обслуговування, повірки лічильників теплової енергії (Черкаська область);
• порядку придбання, встановлення, налаштування, оплати придбаних приладів обліку (Черкаська область);
• надання консультативної допомоги з приводу облаштування системи заземлення електрообладнання в кабінетах комунального некомерційного підприємства (м. Житомир);
• незадовільного (аварійного) технічного стану електричних мереж (Івано-Франківська область).
За результатами розгляду звернень та опрацьованих матеріалів представниками Управлінь Держенергонагляду у відповідних областях здійснено заходи у межах компетенції відомства, надано рекомендації та направлено листи-відповіді, запитувачам.
Нагадаємо, що Держенергонагляд раніше вже повідомляв про порядок дій споживача у разі, якщо якість електричної енергії не відповідає визначеним параметрам.


 

Увага!

У зв'язку із впровадженням на території району додаткових обмежувальних заходів з метою уникнення занесення та поширення на території Виноградівського району коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19), публічне звітування голови Виноградівської районної державної адміністрації переноситься на невичзначений термін. 


 

18 березня 2020 року відбудеться публічний звіт голови Виноградівської районної державної адміністрації.

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконанні завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності районної державної адміністрації у 2019 році.

Регламент заходу:
10.00 - 10.30 - публічна презентація (звіт) щодо діяльності районної державної адміністрації
10.30 - 11.00 - обговорення, запитання та відповіді
Місце проведення: пл. Миру (біля пам'ятника виноробу)

Відповідальний структурний підрозділ: сектор з питань інформаційної та організаційної діяльності, роботи зі зверненнями громадян апарату
Контактна особа: Кормош Вікторія Василівна, завідувач сектору з питань інформаційної та організаційної діяльності, роботи зі зверненнями громадян апарату
тел. +380997542530
Запрошуємо взяти участь у заході представників громадської ради, громадських організацій, засобів масової інформації.

Публічний звіт голови Виноградівської районної державної адміністрації за 2019 рік (ч. 1)

Публічний звіт голови Виноградівської районної державної адміністрації за 2019 рік (ч. 2)

Публічний звіт голови Виноградівської районної державної адміністрації за 2019 рік (ч. 3)


 

ОГОЛОШЕННЯ
Про факти виявленого безхазяйного майна


Головне управління ДПС у Закарпатській області повідомляє про факти виявлення майна, працівниками відділу прикордонної служби «Вилок» Мукачівського прикордонного загону , відповідно до ст.. 94 розділу 11 Податкового кодексу України та наказу Міністерства доходів і зборів України від 18.10.2018 року «Про затвердження порядку взаємодії між підрозділами органу доходів і зборів під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави.
Так 12.07.2019 року працівниками відділу прикордонної служби « Вилок» Мукачівського прикордонного загону в прикордонній смузі державного кордону України, на напрямку 105 прикордонного знаку на території Вилоцької сільської ради Виноградівського району, Закарпатської області було виявлено майно з ознаками безхазяйного, а саме: тютюнові вироби марки « Compliment» в кількості 11500 пачок та тютюнові вироби марки «Lifa" в кількості 1000 пачок без марок акцизного збору .
Під час проведення перевірочних заходів щодо обставин появи тютюнових виробів в прикордонній смузі на державному кордоні встановити власника тютюнових виробів не вдалося.
Вилучені вищевказані тютюнові вироби у загальній кількості 12500 пачок , взято на облік ГУ ДПС у Закарпатській області згідно акту опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного № 36 від 27.11.2019 року.
У випадку звернення власника з відповідними документами просимо звертатись до ГУ ДПС У Закарпатській області ( м. Ужгород, вул. Волошина № 52).

Заступник начальника Головного управління                                              Сергій ІГНАТЕНКО


 

ОГОЛОШЕННЯ
Про факти виявлення безхазяйного майна

Головне управління ДПС у Закарпатській області повідомляє про факти виявлення майна, працівниками відділу прикордонної служби «Дякове» Мукачівського прикордонного загону , відповідно до ст..94 розділу 11 Податкового кодексу України та наказу Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 року «Про затвердження порядку взаємодії між підрозділами органу доходів і зборів під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави.
Так 23.08.2019 року працівниками відділу прикордонної служби « Дякове» Мукачівського прикордонного загону в прикордонній смузі державного кордону України, в районі 52-53 прикордонного знаку на території Неветленфолівської сільської ради Виноградівського району, Закарпатської області було виявлено майно з ознаками безхазяйного, а саме: тютюнові ви роби марки « Мальборо» в кількості 4300 пачок.
Під час проведення перевірочних заходів щодо обставин появи тютюнових виробів в прикордонній смузі на державному кордоні встановити власника тютюнових виробів не вдалося.
Вилучені вищевказані тютюнові вироби у загальній кількості 4300 пачок , взято на облік ГУ ДПС у Закарпатській області згідно акту опису і попередньої оцінки майна з ознаками безхазяйного № 37 від 27.11.2019 року.
У випадку звернення власника з відповідними документами просимо звертатись до ГУ ДПС У Закарпатській області ( м. Ужгород, вул. Волошина № 52).

Заступник начальника Головного управління                                              Сергій ІГНАТЕНКО

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

library

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1 

1111111111111 copy

 
imege1236
Голова Виноградівської районної державної адміністрації - Вантюх Ігор Віталійович 

 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИБОРЦІВ!
 
original-3498738506
 
images
 
konstytucia
osvita copy
ogoloshennya
sp copy
kultura copy
rcsssdm copy
uszn copy
rcz copy copy
gk copy
lishosp copy
eko copy
365 copy
kor copy
 

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2021
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 38 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2020 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail:  vinrda@vynogradiv-rda.gov.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту