Звіт голови Виноградівської РДА про роботу за 2016 Друк
Субота, 14 січня 2017, 13:03

 11111

Михайло Русанюк: «2016 – один із найпродуктивніших років Виноградівського району з часу незалежності України»
Традиційно, початок нового року несе із собою підведення підсумків року минулого. Подібні підсумки для себе підводять і представники влади Виноградівщини.

«Для Виноградівського району, як і для України в цілому, 2016 рік був доволі непростим. Аномальний градобій, який пройшов Виноградівщиною 21 червня, наніс району чималих збитків. Від стихійного лиха потерпіли сотні домівок людей та 47 об'єктів соцкультсфери. В районі велася робота над стількома проектами, скільки одночасно ще ніколи не проводили на Виноградівщині. Будувалися садочки, проводилися капітальні та поточні ремонти доріг, аварійно-відбудовні роботи дахів на закладах соцкультсфери та багато іншого, але про все розповім по порядку.»

- Інфраструктура, кошти ДФРР

6730,6 мільйонів гривень було виділено для Виноградівського району із Державного фонду регіонального розвитку. Виділені з держбюджету кошти послужили для Виноградівського району значною допомогою в проведенні ремонту доріг. За рахунок коштів виділених із держбюджету проведено капітальний ремонт вулиці Центральна у с. Мала Копаня, вулиці Борканюка в с. Хижа, вулиці Чапаєва в селі Вербовець, дороги Новоселиця – Королево на ділянці дороги з початку с. Черна в напрямку смт. Королево, обласної дороги Великі Ком'яти - Вилок на ділянці Шаланки – Перехрестя, а також реконструкцію будинку культури під спортивний та актовий зал в с. Холмовець.

Також, в 2016 році було проведено капітальний ремонт дороги «КПП Вилок-Вилок-Неветленфолво-КПП Дякове». Ця дорога міжнародного значення не знала ремонту більше 25 років. Приступивши до роботи на посаді голови РДА я майже одразу потрапив на акцію протесту організовану мешканцями села Неветленфолво. Обурені станом дорожнього покриття люди перекрили автодорогу та вимагали негайних дій з боку влади. І ці дії не дали на себе чекати.

Сьогодні там пролягає автодорога європейського рівня на яку було виділено близько 33 мільйонів гривень. Значних зусиль для реалізації цього проекту приклав губернатор краю Геннадій Москаль.

Варто зазначити також і те, що цього року вперше у Виноградівському районі побував Міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Одним із ініціаторів його приїзду на Закарпаття був депутат ВРУ Валерій Лунченко. Разом ми оглянули ділянку кордону в селі Велика Паладь, на котрій, найімовірніше, в 2017 році буде відкрито ще один автомобільний прикордонний пункт пропуску із Угорщиною. (+фото 2. Візит Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна на Виноградівщину)

- Освіта

Чималої шкоди закладам освіти наніс аномальний градобій 21 червня 2016 року. Часткові або капітальні ремонти дахів довелося проводити на 23 освітніх закладах, всього було пошкоджено близько 14 тисяч квадратних метрів крівлі. Незважаючи на це, в галузі освіти проводилося чимало роботи. За 2016 рік в районі було відкрито 5 дошкільних навчальних закладів. Серед них новенький дитсадок у селі Дюла, дві додаткові групи в Широкому, додаткова група в Шаланках та відновлений садочок у Дротинцях. Таким чином сотні маленьких жителів району, які досі не були охоплені дошкільною освітою, отримали можливість відвідувати ДНЗ та отримувати необхідний освітній рівень, а їх батьки тепер можуть працевлаштуватися, цим самим покращуючи матеріальний стан своїх сімей.

На фінішній прямій є будівництво дитсадка в селі Боржавське. Найближчим часом роботи там будуть завершені і громада, яка не мала дошкільного навчального закладу десятиліттями, нарешті отримає сучасний дитячий садочок.

Інша сфера роботи в напрямку розвитку освіти – технічне оснащення шкіл. Наприкінці минулого року 13 шкіл району отримали нові комп'ютерні класи. Школярі Виноградівської ЗОШ №2, міського НВК №6, Королівських ЗОШ №1 та №2, Виноградівської ЗОШ №7, Боржавського НВК, шкіл у селах: Букове, Велика Копаня, Олешник, Онок, Підвиноградів, Сасово та Фанчиково отримали в загальному 90 новеньких комп'ютерів.

Протягом 2016 року прикладалися зусилля і для впровадження в школах району енергозберігаючих технологій. Так, зокрема, була проведена часткова заміна вікон у Королівській ЗОШ №1 та школі села Теково.

- Охорона здоров'я

В галузі охорони здоров'я Виноградівщини в 2016 році було виконано всі діючі програми на 100 %. У центральній районній лікарні завершено будівництво автономної котельні, а в амбулаторіях та ФАПах району проведено ремонтні роботи із заміни вікон та дверей на 900 тисяч гривень. Окрім того в 2016 році було завершено будівництво обласного хоспісного закладу.

- Соціальна сфера

Наша держава і її громадяни сьогодні перебувають в постійному напруженні. Багато сімей потребують допомоги з боку держави. В районі діє ряд програм, серед яких є і Програма подолання бідності. До мене, як до голови райдержадміністрації постійно надходять звернення громадян, які з тих чи інших причин просять про надання матеріальної допомоги. В 2016 році, в результаті звернень до РДА, одноразову матеріальну допомогу отримали 268 громадян. Загальна сума виділених на це коштів становить 197 тисяч 700 гривень. Звісно, нам хочеться по-максимуму ефективно допомагати мешканцям району які знаходяться у скруті, саме тому після проведення особистих прийомів намагаюся спрямовувати кошти для допомоги тим, хто звертається.

- Нацменшини

Минулого року проводилося багато роботи в напрямку співпраці із нацменшинами, адже Виноградівський район – багатонаціональний, і ми зобов'язані це враховувати під час своєї роботи. Так, нещодавно завдяки співпраці із Міжнародним фондом «Відродження», ми прийняли двох позаштатних радників голови райдержадміністрації з питань інтеграції ромської нацменшини в українське суспільство. Таким чином нам вдалося налагодити зв'язок із найбільшим компактним поселенням ромів на Закарпатті та надавати консультативні послуги молоосвідченим ромам для допомоги в оформлені необхідних документів.

- Міжнародна співпраця

У 2016 році була налагоджена більш тісна співпраця між Виноградівським районом та повітом Сату-Маре, що в Румунії. Результатом цієї співпраці повинно стати відкриття реконструйованого прикордонного пункту пропуску Хижа-Тарна-Маре. Сподіваюся, що намічені плани нам вдасться втілити в найкоротші терміни.

Так само активно проходила співпраця із нашими давніми друзями та партнерами із краю Височіна, що в Чеській Республіці. Результати якої цього року вдалося відчути школярам із сіл Хижа та Онок. Саме у цих навчальних закладах, завдяки співфінансуванню, було проведено заміну вікон. В 2017 в рамках співпраці плануємо реалізувати проекти із заміни вікон в ЗОШ І-ІІ села Великі Ком'яти та школі в селі Олешник.

- Спорт

Одним із напрямків, якому особисто я приділяю особливу увагу є розвиток спорту. Минулого року в районі було відкрито три новозбудовані або реконструйовані спортивні зали в селищі Королево, селах Онок та Карачин, і саме в оновленому спортивному залі села Онок пройшов перший чемпіонат Закарпатської області із дитячого регбі. Подібні змагання в Україні провелися в сільській місцевості вперше.

- Культура і туризм

Розвиток туризму – один із пріоритетних напрямків нашої роботи. Для розвитку цієї галузі було прикладено чимало зусиль. Одним із найбільших культурно-туристичних досягнень 2016 року було те, що нам вдалося відновити фестиваль виноградарів-виноробів «Угочанська лоза». 11 фестиваль, окрім традиційного дійства, отримав ще і туристичний маршрут «Винний тур Боржавською вузькоколійкою». У переддень свята вина, три наповнені туристами вагони славнозвісної «Анці-Кушницької», вирушили із Виноградова в напрямку Шаланок. Цей туристичний маршрут надзвичайно сподобався гостям району, і, сподіваюся, знайде своє продовження і в 2017 році. Окрім того, другий фестивальний день теж пройшов на високому рівні. Наша «Угочанська лоза» отримала нових прихильників, а давніх поціновувачів свята вина здивував цікавими та креативними нововведеннями. Добру традицію та високий рівень проведення фестивалю плануємо продовжити і в 2017 році. Окрім того на виноградівчан та гостів району чекає багато приємних сюрпризів під час проведення 12 районного фестивалю виноградірів –виноробів «Угочанська лоза 2017».

Так, 2016 був непростим роком, але разом із тим і надзвичайно продуктивним. Роботи було багато, але, як кажуть: «Вовків боятися – в ліс не ходити!».Саме тому в новому 2017 плануємо будувати, реконструювати та впроваджувати нові проекти в тому темпі, який нам задав рік минулий.

Голова Виноградівської РДА, Михайло Русанюк

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

mdz baner

library

rajrada

rajvo

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

 

11111
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
РУСАНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
konstytucia
ogoloshennya
pidrozdily
kultura
stktor turizmu
apk
dpi
rcsssdm
justycia_2
upszn
stat
golovderzhsluzhba
rkmr
dkz
dkz
terinspect praci
pfu
lishosp
eco
365
korupcia
 

bvpd

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2017
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Останні новини

Хто зараз на сайті

На даний момент 90 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2017 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту