Географія Виноградівського району Друк
П'ятниця, 27 січня 2012, 15:45
Виноградівський район — район у південній частині Закарпатської області. Район розміщений в     трьох грунтово-кліматичних зонах: Закарпатській низовині, Закарпатському передгір'ї та на Горно-       карпатському поясі, що має переважно рівнинний рельєф. Абсолютна висота від 105 до 660 м над     рівнем моря.

Завдяки тому, що Карпатські гори добре захищають район від холодних північних повітряних мас,         клімат тут помірно континентальний: відносно жарке літо і м'яка малосніжна зима. Середньорічна     температура повітря 8,8-9,3°С. Середня температура в липні 22-25°С, в січні — 3°-4°С. Опадів             випадає 600-800 мм в рік. Найбільше в травні і червні. Зима коротка: починається в середині грудня   і триває 2,5-3 місяці; часто бувають відлиги, сніговий покрив нестійкий і малопотужний. Протікають       річки Тиса, яка ділить район пополам (довжина течії 42 км), Боржава, Ботар, Сальба, Тур. Є декілька великих водоймищ, де розводять рибу.

Внаслідок цього з давніх-давен тут склалися надзвичайно сприятливі умови для розвитку сільського господарства і тваринництва. Тут вирощують такі теплолюбні культури як абрикоси, виноград, персики, тютюн.

Лісів небагато. Вони займають всього трохи більше 14% площі району. Основні породи дерев: дуб, бук, граб, береза, ясень. Ростуть рідкісні рослини. Є тварини і плазуни, які занесені до Червоної книги України або зустрічаються дуже рідко. Це ковила найкрасивіша, клен білоцвітний, шафран Гейфеля, липа срібляста, айва кущова, півники німецькі і угорські, лісовий кіт, полоз лісовий, чорна лелека. З метою збереження цього багатства і краси у районі створено два флористичні заповідники - Чорна Гора площею 772 га і Юлівецька Гора - 176 га. В лісах є багато цінних дикоростучих плодів: кизил, шипшина, чорноплідна горобина, червона калина тощо.

Адміністративним центром є місто Виноградів. Воно розташоване за 107 км від обласного центру м.Ужгород, 15 км від кордону з Румунією та 15 км від кордону з Угорщиною. Серед населених пунктів району, крім м.Виноградів, є ще 49 населених пунктів, з яких два селища міського типу - Вилок та Королево, а також 47 сіл.