ДПІ інформує Друк
Середа, 15 червня 2016, 09:35

Сплата ЄСВ у 2017 р. підприємцями та особами, які займаються незалежною профдіяльністю
(Виноградівська ОДПІ)

Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатські області нагадує, що з 01.01.2016 розмір мінімального страхового внеску становив – 303,16 грн, з 01.05.2016 – 319 грн, з 01.12.2016 – 352 грн.

Починаючи з 01.01.2017 р. розмір мінімального страхового внеску становить 704 гривні (для першої групи – 352 грн).
Максимальна величина місячного доходу, на який нараховується єдиний внесок з 01.01.2016 становить 34450 грн, з 01.05.2016 – 36250 грн, з 01.12.2016 – 40000 грн.

Починаючи з 01.01.2017 ця сума становить 40000 грн, з 01.05.2017 – 42 100 грн, 01.12.2017 – 44050 грн.

Крім того, звертаємо увагу, що з 01.01.2017 р. фізособи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону №2464 у редакції Закону № 1774).

Зверніть увагу! Це правило не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

За матеріалами
Виноградівської ОДПІ
ГУ ДФС у Закарпатській області


 

Семінар для платників податків Виноградівщини


Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що 17.01.2017 року о 14:00год. Територіальним відділенням ВГО «Асоціація платників податків України» у Закарпатській області буде проведено семінар для платників податків, який відбудеться в актовому залі Виноградівської ОДПІ за адресою м.Виноградів, вул.Миру,56.

За матеріалами Виноградівської ОДПІ

 


 

Увага, шахраї представляються керівництвом Виноградівської ОДПІ!

Виноградівська ОДПІ інформує, про надходження повідомлень про те, що невідомі особи представляються керівництвом Виноградівської ОДПІ та здійснюють дзвінки суб'єктам господарювання Виноградівського району. Зловмисники телефонують та просять перерахувати кошти на банківський рахунок.
Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області закликає підприємців не йти на поводу аферистів, а відразу звертатись до правоохоронних органів.

Нагадуємо, що за вказані протиправні дії передбачена відповідальність згідно з чинним законодавством.

Сподіваємось, що обачність представників бізнесу Виноградівщини й зусилля правоохоронних органів не дозволять шахраям збагачуватись у незаконний спосіб.

За матеріалами
Виноградівської ОДПІ
ГУ ДФС у Закарпатській області

 


 

Понад 11 мільйонів гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Виноградівщини

Протягом січня-вересня поточного року платниками єдиного податку Виноградівщини сплачено 11,5 млн. гривень. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли на 3,5 млн. гривень. Про це повідомив начальник Виноградівської ОДПІ Михайло Русняк.

За його словами, у переважній більшості спрощену систему оподаткування використовують фізичні особи-підприємці. З початку року вони спрямували до місцевих бюджетів 8,4 млн. грн. Порівняно з січнем-вереснем минулого року сплата податку зросла  на 2,5 млн. грн.

Юридичні особи, які перебувають на спрощеній системі, сплатили 3,1  млн. грн., що на 1 млн. грн. більше ніж торік.

За матеріалами Виноградівської ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області


 

До уваги керівників неприбуткових підприємств Виноградівщини!

Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що на виконання вимог Податкового кодексу України неприбуткові підприємства, установи та організації, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій і не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 ПКУ, зобов'язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами закону та надати копії відповідних документів до територіального контролюючого органу.

Увага, неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

За більш детальною інформацією звертатися за телефоном 031-43 2-36-01, або каб.№7 Виноградівської ОДПІ (м.Виноградів, вул. Миру,56).

За матеріалами Виноградівської ОДПІ


 

 

Платники податків Виноградівщини сплатили до бюджетів понад 110 млн. грн.

За січень – травень 2016 року платники податків Виноградівщини сплатили до Зведеного бюджету 110,7 млн.грн. податків, зборів і платежів, що на 40,2 млн.грн. більше ніж торік. Про це повідомила виконуюча обов'язки начальника Виноградівської ОДПІ Наталія Піцул.

Зокрема, до Державного бюджету надійшло 37,1 млн.грн., що на 12,9 млн.грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Місцеві громади отримали 73,6 млн. грн. податкових платежів, що на 27,3 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Ріст надходжень пояснюється позитивною динамікою сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку, плати за землю, акцизного податку з реалізації в роздрібній торгівлі підакцизних товарів, податку на нерухоме майно.

За матеріалами Виноградівської ОДПІ


 Про підсумки деклараційної кампанії 2015 на Виноградівщині

Завершилась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2015 році. Про перебіг деклараційної кампанії розповів начальник Виноградівської ОДПІ Головного управління ДФС у Закарпатській області Михайло Русняк.

Зокрема, він зазначив, що за період кампанії до Виноградівської ОДПІ громадянами подано 648 декларацій про майновий стан і доходи за 2015 рік, в тому числі 331 декларацію подали громадяни з метою реалізації права на податкову знижку (декларації для отримання податкової знижки за оплату навчання, за іпотечним кредитуванням, за договорами довгострокового страхування життя, тощо).

Громадянами, які зобов'язані задекларувати отримані доходи подано 154 декларації. У тому числі 59 декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини, 39 декларацій про доходи від продажу нерухомого майна, 5 декларацій громадянами, які отримали іноземні доходи, 1 декларація про отриманий інвестиційний прибуток та 50 декларацій про отримані інші доходи, з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб.

Всього платниками задекларовані доходи на суму 17,6 млн грн., за результатами проведених перерахунків громадянам нараховано до сплати 820 тис. грн., з яких 390 тис. грн. вже сплачено до бюджету.

Цьогоріч свої доходи задекларував 1 мільйонер, сума оподатковуваного доходу склала 1,1 млн. гривень.


Актуально для сервісних центрів, користувачів РРО та суб'єктів господарювання, що застосовують розрахункові книги

Виноградівська ОДПІ повідомляє про нові вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО. Змінились також форма та зміст розрахункових документів, зокрема йдеться про касовий чек.

В зав'язку з цим, Виноградівська ОДПІ наголошує, що центри сервісного обслуговування повинні в найкоротший термін доопрацювати наявні у користувачів реєстратори розрахункових операцій. Касові чеки повинні друкуватись з усіма передбаченими реквізитами, відповідно до Положення № 13. Цей документ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13.

Користувачі РРО також повинні ініціювати доопрацювання разом із центрами сервісного обслуговування та виробниками/імпортерами касової техніки наявний парк РРО та забезпечити дотримання вимог чинного законодавства до форми та змісту розрахункових документів.

Суб'єкти господарювання, що застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки подають звітність про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за квітень 2015 року і надалі за оновленою формою №ЗВР-1, починаючи з травня 2016 року.


До уваги продавців спирту, алкоголю та тютюну: затверджено нову податкову звітність 

Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 11 лютого 2016 року № 49, що набирає чинності 22 квітня 2016 року, затвердило нові форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення. Так, звіти подаються всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності:

-      які виробляють та реалізують спирт (у т.ч. біоетанол), алкогольні напої та виноматеріали, тютюнові вироби;

-      які одержали ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності. Звертаємо увагу, що звіт складається окремо за кожний місяць і до 10 числа місяця,що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання. Отже, звітувати за новими формами потрібно буде в травні за звітний місяць — квітень 2016 року.

 

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, звіт заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.

 

Інформація подається за кодами та видами продукції згідно з додатком до Наказу № 49 


 

Платники Виноградівщини задекларували майже 5 мільйонів гривень доходів

З початку року 311 мешканців Виноградівського району подали декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік та задекларували доходів на загальну суму 4 мільйони 771 тисячу гривень. Про це повідомила заступник начальника Виноградівської ОДПІ Наталія Піцул.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати самостійно, становить 230,7 тисяч гривень. Крім того, задекларовано до сплати понад 65,9 тисяч гривень військового збору.

З початку року 232 особи скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню 250,3 тисяч гривень.

Одночасно Виноградівська ОДПІ звертає увагу на те, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається до 1 травня 2016 року. Громадянин зобов'язаний самостійно до 1 серпня поточного року сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій ним податковій декларації.

У разі виникнення додаткових питань стосовно отримання податкової знижки просимо звертатися за тел. (031-43) 2-21-06 чи безпосередньо до центру обслуговування платників Виноградівської ОДПІ, м. Виноградів, вул. Миру, 56.

За матеріалами Виноградівської ОДПІ


 

До 1 липня 2015 року фізичні особи отримають повідомлення-рішення про сплату транспортного податку

 

Згідно з статтею 267 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.


 

Попередні підсумки «деклараційної кампанії 2015» на Виноградівщині

З 1 січня 2015 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року. Вона тривала до 1 травня 2015 року.

Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній.

Декларація подається громадянами до органу державної податкової служби за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Граничний термін – 30 квітня 2015 року, а які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року. Фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня 2015 року сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в декларації. За результатами кампанії на Виноградівщині задекларували свої доходи 741 громадянин. В 2014 році – 676 громадян. Загальна сума задекларованого доходу громадянами в поточному році – 14,8 млн грн. (до сплати податку на доходи фізичних осіб – 762 тис. грн.).

За результатами опрацьованих декларацій найбільший задекларований дохід – 778 тис. грн. В результаті проведеної кампанії декларування до місцевих бюджетів вже надійшло 465 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.


 

З початку року платники ДПІ у Виноградівському районі сплатили 79,5 млн. гривень ЄСВ

Платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області, у квітні 2015 року перерахували до бюджету 22,2 млн. гривень єдиного соціального внеску.

Протягом січня - квітня цього року суб'єкти господарювання Виноградівського району сплатили 79,5 млн. гривень єдиного соціального внеску.


Шановні громадяни! Закінчується термін подання річної податкової декларації до контролюючого органу.

ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що відповідно до норм Податкового кодексу України річна податкова декларація про отримані доходи за 2014 рік, подається громадянами до контролюючого органу до 1 травня 2015року в один із обраних платником способів: або особисто чи уповноваженою на це особою; або надсилаєте поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

У разі, якщо платник вирішив подати декларацію про майновий стан і доходи в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін (п. 49.5 ст. 49 Податкового кодексу України).

Граничний строк подання декларації у 2015 році – 30 квітня поточного року.


Забезпечення дохідної частини місцевих бюджетів на постійному контролі

DSCN776622 квітня відбулася виїзна робоча зустріч в.о. начальника ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області Михайла Русняка та начальника відділу доходів і зборів з фізичних осіб Петра Харчука з сільським головою села Чорнотисів Михайлом Бровді.

Керівництвом податкової інспекції району та села було обговорено стан виконання планових показників місцевого бюджету та ряд важливих питань наповнення місцевого бюджету.

Податківцями і сільським головою визначено резерви зростання надходжень до бюджету територіальної громади, зокрема, шляхом легалізації підприємницької діяльності та найманої робочої сили.


Головним показником розвинутої держави є рівень добровільної сплати податків. Задля формування податкової культури у наймолодших громадян - майбутніх платників податків, ДПІ у Виноградівському районі проведено перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини». Основною метою заходу є виховання у дитячої аудиторії цікавості до податків і митних платежів та розуміння їх значення у житті держави, суспільства й кожної окремої родини або людини.

Саме з дитинства, коли свідомість тільки формується, а загальнолюдські цінності набувають перших обрисів у очах дитини, її значно легше навчити дотримуватись податкової культури.

Переможці першого етапу конкурсу дитячої творчості - це обдаровані учні загальноосвітніх шкіл Виноградівщини віком від 9 до 15 років. Їх майстерність оцінювало компетентне журі. Конкурсанти змагались між собою за трьома напрямками: художні твори, комп’ютерна графіка (анімація) та літературні твори.

Отож, переможцями І етапу конкурсу «Майбутнє країни – у мріях дитини» стали:

У номінації художні твори:

І вікова категорія (9-11 років):

1 місце – Балега Вікторія 26.09.2005 р.н. «Раз податок, два податок – це достаток в нашій хаті» Буківська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

2 місце – Світлик Іванна 11 років, «Податковий збір» Пушкінська ЗОШ І-ІІ ступенів.Марушка Сергій 27.05.2005 р.н. «Дерево доброботу» Олешницька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

3 місце – Попович Іван 8 років, «Без податків не має видатків» Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Боднарюк Крістінан, 28.12.2003 р.н. «Сплатили податок – живуть у радості й достатку» Хижанський НВК. Парада Катерина Вікторівна 25.05.2005 р.н. «Сплата податку веде до порядку!» Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4

ІІ вікова категорія (12-15 років):

1 місце – Селлей Ференц-Даніел Федорович 14.07.2001 р.н. «Майбутнє країни - у мріях дитини» Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. Жігмонда Перені.

2 місце – Вінце Вікторія Сілардівна 12.01.2001 р.н. «Сплати податки, щоб мати достатки!» Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, Корнатівська Анастасія, 17.01.2001 р.н. «Хай не буде в нас руїна» Хижанська НВК.

3 місце – Лозицька Мирослава Іванівна, 14.05.2001 р.н. «Оберігаємо майбутнє», Виноградівська ЗОШ І-ІІІ №4. Лендєл Ніколь Володимирівна, 22.12.2002 р.н. «Моє бачення податків» Виноградівська ЗОШ І-ІІІ №4. Світлик Руслан 12 років «Податки» Пушкінська ЗОШ І-ІІ ст..

Серед творів комп’ютерної графіки:

І вікова категорія (12-15 років):

1 місце – Маркулинець Андріяна 8 років, Широківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, казка про податки «Колобок».

2 місце – Коцан Марія, 24.08.2003 року, Королівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, «Бюджет України моїми очима».

ІІ вікова категорія (12-15 років):

1 місце – Марущак Слава Володимирович 02.01.2000р.н. «Бюджет країни очима дитини» Холмовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Серед літературних творів:

І вікова категорія (9-11 років):

1 місце – Глущенко Єлизавета Олексіївна 23.09.2003 р.н. «Копійка – гривню береже» Виноградівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4.

2 місце – Тарнай Росинка, 13.10.2003 р.н. «Небуде податків – не буде і статків», Веряцька ЗОШ І-ІІ ступенів. Гоздик Валентин Іванович, 29.07.2004 «Хто важливіший» Підвиноградівська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

3 місце – Дорогій Дарина Михайлівна 13.04.2003 р.н. «Казка про Біду та її дочок» Великокопанська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

ІІ вікова категорія (12-15 років):

1 місце – Вацко Ванесса, 21.03.2002 р.н. «Бюджет Моїми очима», Королівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

2. місце – Повлі Емілія Федорівна, 15.04.2004 «Плати податки – живи в достатку», Новосільська ЗОШ І-ІІ ступенів. Мельник Дана Василівна, 19.04.2000 р.н. Вилоцька ЗОШ І-ІІІ ст.. №1

3 місце – Богля Анастасія, 14 років, Тросницька ЗОШ І-ІІ ст. «Дитячі Мрії» Поринець Вікторія Борисівна, 03.05.2002 р.н. «Майбутнє країни» Дротинська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Роботи, які зайняли 1 місце І етапу конкурсу вже направлено до Головного управління ДФС у Закарпатській області та візьмуть участь у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Майбутнє країни – у мріях дитини».


ПЛАТНИКИ ВИНОГРАДІВЩИНИ ДІЗНАВАЛИСЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ РРО У 2015 РОЦІ

DSCN7758В приміщенні ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області 16.04.2015 року за участю представників центру сервісного обслуговування проведено семінар на тему «Застосування реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році» з юридичними особами та фізичними особами - підприємцями 2 та 3 груп єдиного податку.

Відкриваючи семінар в.о. начальника ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області – Михайло Русняк зазначив, що відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України з 01.07.2015 платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи-підприємці), які не здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі, зобов’язані проводити готівкові розрахунки із застосуванням РРО. Для єдинників другої групи цей термін настане 1 січня 2016 року.

Працівниками профільних підрозділів інспекції звернуто увагу на те, що чекати цього терміну зовсім не обов’язково, адже законодавець передбачив мораторій на перевірки (до 1 січня 2017 року) для платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб-підприємців), які з 01 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.

Обов’язково працювати з РРО мають суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формах (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг. Відтепер ця вимога стосується також інтернет-торгівлі та купівлі-продажу валюти, що сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.

DSCN7760На семінарі звернуто увагу на те, що з 01.01.2015 року підприємства сфери послуг при здійсненні розрахунків повинні застосовувати РРО на загальних підставах. У відповідності до пункту 9 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону №265 тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Реєстрація РРО здійснюється в органі ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків. Для цього платник подає: - заяву про реєстрацію РРО за формою N 1-РРО; - копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО; - копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО; - копію договору суб'єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

Одночасно на семінарі звернуто увагу присутніх на те, що з 01.07.2015 року почне діяти законодавчо встановлена норма щодо віднесення пива до алкогольних напоїв, для реалізації якого виникає обов’язок отримання відповідної ліцензії. Завершуючи захід, присутнім було надано відповіді на всі запитання.


На допомогу платникам податків активно діють сервіси ДФС України

ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області інформує, що для якісного обслуговування платників податків та забезпечення умов для того, щоб процес адміністрування податків був швидким і комфортним, на офіційному веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/) запроваджено 14 сервісів, якими сьогодні користуються більшість платників податків, зокрема: «Декларування он-лайн», «Реєстр платників єдиного податку», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Реєстр страхувальників», «Дані про взяття на облік платників податків», «Електронний кабінет платника податків», «Дані Реєстру платників ПДВ», «Митна статистика», «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Загально доступний інформаційно-довідковий ресурс», «Анулювана реєстрація платників ПДВ», «Антикорупційний сервіс Пульс».

Вищезгаданими сервісами можна скористатися також через сайт ГУ ДФС у Закарпатській області.

Крім того в ДПІ у Виноградівському районі на сьогодні активно діє сервіс "Гостьовий комп'ютер" (розташований у Центрі обслуговування платників, що дозволяє платникові при відвідуванні інспекції скористатися базою податкових знань, безкоштовною мережею Інтернет, а також заповнити та подати звітність в електронному вигляді).

Нагадуємо, що у нашому центрі обслуговування платників надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг.


ДПІ у Виноградівському районі інформує: податкова знижка на житловий кредит, акцизний податок, понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску


Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Виноградівському районі Петром Харчуком

DSCN7754Днями у податковій інспекції Виноградівського району проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання декларування доходів громадян, отриманих за 2014 рік». Начальник відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Виноградівському районі Харчук Петро Іванович відповів на запитання громадян.

Наводимо найбільш актуальні питання, які були порушені в ході проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Де можна ознайомитися з формою декларації про майновий стан і доходи, яку необхідно подати в 2015 році про доходи, отримані у 2014 році, до того, як подавати її в податковий орган?

Відповідь: Форма податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2014 рік, та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міндоходів України від 11.12.13 року №793.

На сайті Державної фіскальної служби України та суб-сайті ГУ ДФС у м. Києві податкова декларація про майновий стан і доходи розміщена в рубриках «Декларування – 2015» та «Електронні форми документів».

Які дані необхідно подати до контролюючого органу щоб отримати податкову знижку на навчання?

Відповідь: Відповідно до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Враховуючи зазначене, в довідці від працедавця (працедавців) мають відображатися такі показники:

- сума нарахованої заробітної плати;

- сума утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску;

- сума податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування;

- сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з нарахованої заробітної плати.

В які терміни можна подати декларацію, щоб використати право на податкову знижку?  

Відповідь: Таким правом громадяни можуть скористатись протягом всього календарного року, наступного за звітним. Якщо платник податку до кінця наступного за звітним року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні роки не переноситься

    

До якого терміну, числа подається декларація?

Відповідь: Декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податків вимог Податкового кодексу України, згідно із положеннями якого річні податкові декларації про майновий стан та доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подаються за базовий звітний період до 1 травня року, що настає за звітним. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації – до кінця року, наступного за звітним.

Хто може допомогти платникам податків із заповненням декларацій?

Відповідь: Послуги із заповнення декларації про майновий стан і доходи безоплатно надаються органами фіскальної служби за місцем перебування платника податку на обліку.

Крім того, відповідно до п. 179.10 ст. 170 Податкового кодексу України платник податку до 1 березня року, що настає за звітним періодом, має право звернутися з запитом до відповідного контролюючого органу з проханням надати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням.

Хто звільняється від подання декларації?

Відповідь: Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України від обов’язку подання декларації звільняються:

- незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є:

- малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Поряд з цим, обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника (п. 179.6 ст. 179 Податкового кодексу України). Тобто податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітню особою або особою, визнаною судом недієздатною, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання неповнолітньої особи (особи, визнаної судом недієздатною);

- перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

- перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

- перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року;

- в інших випадках, визначених розділом IV Податкового кодексу України. 


Сервіс «Декларування он-лайн» допоможе швидко заповнити декларацію

ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області нагадує – триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих в 2014 році.

Зазначимо, що на сьогоднішній день подано 26 декларацій громадянами, які задекларували отримані доходи у вигляді спадщини та/чи дарування на загальну суму майже 2.9 млн. гривень. В той же час жителі Виноградівського району активно користуються своїм правом на отримання податкової знижки, вже подано 146 декларацій. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає 149,8 тис. гривень.

Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Шановні громадяни! Звертаємось до Вас з проханням не залишати подання декларацій на кінцевий термін до 1 травня 2015 року. Заповнити декларацію про доходи за звітний рік можна за допомогою електронного кабінету платника податку, який розміщено на головній сторінці сайту Державної фіскальної служби України у розділі «Декларування он-лайн» (sfs.gov.ua). Це збереже Ваш час.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському району

ГУ ДФС у Закарпатській області


Увага!

Проведення "гарячої лінії" з питань декларування доходів громадян у 2015 році

ДПІ у Виноградівському районі повідомляє, що 3 квітня 2015 року з 12 до 13 години в приміщенні інспекції буде проводитися сеанс телефонного зв'язку "гаряча лінія" з начальником відділу доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області Харчуком Петром Івановичем. Тема: "Актуальні питання декларування доходів громадян та реалізація права на податкову знижку". Телефон "гарячої лінії": 2-21-06.

 ДПІ у Виноградівському районі


Семінар на тему:

зміни в законодавстві щодо застосування РРО

ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що 16.04.2015р. о 10:00 к.ч. в м. Виноградів, вул. Миру, 56 (актовий зал інспекції) заплановано проведення семінару за участі представників центрів сервісного обслуговування РРО на тему: "Зміни в законодавстві, що стосуються суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги)".

В ході семінару обговорюватимуться питання, що пов'язані з внесеними змінами до Податкового кодексу України (зокрема, до п. 296.10 статті 296 Кодексу) та Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які передбачають застосування певними платниками єдиного податку другої та третьої групи (фізичними особами - підприємцями) реєстраторів розрахункових операцій, починаючи відповідно з 01.07.2015 та з 01.01.2016 р.

Попередній запис проводиться за телефоном (031-43) 2-21-06 або у вікні №2 центру обслуговування платників ДПІ у Виноградівському районі.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському району

ГУ ДФС у Закарпатській області


Податковим компромісом можна скористатись до 16 квітня 2015 року

Ліцензія на роздрібну торгівлю пивом нюанси та тонкощі


НАДХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ З ПОЧАТКУ 2015 РОКУ СКЛАЛИ МАЙЖЕ 1,7 МЛН.ГРН.

Повідомляє в.о. начальника ДПІ у Виноградівському районі Михайло Русняк. Впродовж 2015 року від юридичних і фізичних осіб Виноградівського району надійшло 1 млн. 667 тис. грн. військового збору. Спостерігається стабільна динаміка надходжень податку в якості економічної підтримки Збройним Силам України. Оподаткування військовим збором продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Ставка податку у 2015 році залишається, як і раніше, на рівні 1,5 відсотка.

З 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Зміни в законодавстві щодо застосування РРО

До відома платників податків Виноградівщини


ДПІ у Виноградівському районі інформує про електронні сервіси ДФС для платників податків Електронні сервіси Державної фіскальної служби – напрям діяльності відомства, коли за рахунок використання сучасних інформаційних технологій є можливість задовольнити запити платників з найвіддаленіших куточків України.

Наявність електронних сервісів – це реформування формату відносин з платниками, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів фіскальної служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками контролюючих органів.

Інформаційно-довідковий сервіс «Зір» дозволяє здійснювати пошук інформації з певного податку, напрямку чи діяльності, а також дає змогу користуватися Податковим кодексом України. Він працює з використанням ключових слів та шляхом перегляду інформації за певні періоди. Інформаційне наповнення «ЗІР» здійснюється на підставі функціональних повноважень ДФС з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.

Сервіс «Пульс» був запроваджений з метою інформування про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників податкової та митної служби. Усі бажаючі мають можливість повідомити про неправомірні дії, або бездіяльність співробітників ДФС та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають у сфері адміністрування податків. Інформація приймається працівниками сервісу за тел. (044) 284-00-07 з понеділка по п`ятницю з 8:00 до 20:00, а в неробочий час можна залишити її на інтерактивний відповідач. Інформація негайно передається для опрацювання, а результати її розгляду повідомляються невідкладно або протягом 1-3 робочих дні.

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», дає змогу оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, чи можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою.

Сервіс «Реєстр платників ПДВ», що інформує про зареєстрованих платників ПДВ (діючі реєстрації).

Сервіс «Анульована реєстрація платників ПДВ» допоможе дізнатися про осіб, позбавлених реєстрації як платників ПДВ за заявою платника податку, з ініціативи контролюючих органів чи за рішенням суду, а за допомогою сервісу «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» можна впевнитись в тому, що таке свідоцтво є дійсним. Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну назву, ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, і повідомить результати пошуку.

У теперішній час платники податків мають змогу скористатися ще такими сервісами:

-«Електронний кабінет платника податків» — це персональне, автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна, зокрема підготувати, заповнити та подати звітність;

-«Декларування on-line» — надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи підприємцям та громадянам в електронному вигляді;

-«Реєстр страхувальників» — інформація про взяття на облік платника ЄСВ, його реєстраційний номер та клас професійного ризику. Також на веб–порталі розміщено сервіси «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Електронна митниця», «Адреси масової реєстрації».

Для отримання інформації про стан розрахунків з бюджетом по податках і зборах в онлайн-режимі запрошуємо платників податків скористатись послугами онлайн-сервісу ДФС – «Електронний кабінет платника податків».

Цей сервіс, зокрема, дає змогу побачити стан розрахунків із бюджетом по податках і зборах, підготувати, заповнити і надіслати податкову звітність в електронному вигляді, перевірити звітність на наявність арифметичних помилок, переглянути подану звітність незалежно від способу іі подання. До того ж використання електронного сервісу забезпечує доступ платника податків до податкового календаря, який нагадає користувачу терміни надання податкової звітності та сплати податків і зборів. Окрім цього, клієнт може переглянути свої облікові дані за даними ДФС.

Вхід до Електронного кабінету платника податків здійснюється шляхом авторизації на веб-ресурсі ДФС за допомогою електронного цифрового підпису. За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


 

До відому платників податків Виноградівщини про перенесення граничних термінів подання податкових декларацій

Враховуючи відсутність можливості у платників податків подати у граничний строк податкові декларації у зв’язку із технічними проблемами, які мали місце 17-19 лютого 2015 року на серверному обладнанні та спричинили затримку із прийманням податкової звітності, граничний строк для подання податкових декларацій продовжено до 24.02.2015 року включно відповідно до положень Порядку застосування норм пунктів 102.6-102.7 статті 102 Податкового кодексу України.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


Надходження єдиного соціального внеску перевищили 221 млн. гривень

Саме таку суму ЄСВ спрямували платники податків Виноградівського району на казначейські рахунки за 2014 рік.

У січні 2015 року платники податків сплатили до бюджету ЄСВ в розмірі 13827,60 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Кількість платників єдиного соціального внеску, які звітують в електронному вигляді, щомісяця збільшується. За інформацією щодо подання звітності та сплати єдиного внеску, отримання безкоштовних ключів електронного цифрового підпису та програмного забезпечення можна звертатися до ЦОП ДПІ у Виноградівському районі за адресою: м. Виноградів, вул. Миру 56.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Розпочався конкурс "Майбутнє країни – у мріях дитини"

ДПІ у Виноградівському районі повідомляє про початок конкурсу дитячої творчості "Майбутнє країни – у мріях дитини", який покликаний виховувати культуру сумлінного платника податків, зборів та платежів у школярів та ознайомити їх з професією фахівця податкової та митної справи.

Конкурс спрямований на формування економічної грамотності та культури у школярів, а також – вивчення та розуміння ними ролі, значення та місця податків, зборів і платежів у житті держави і суспільства.

Наразі проходить перший етап, який відбувається на районному рівні і проводить його ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області. Участь приймають дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів: 9-11 та 12-15 років. Прийом робіт триватиме до квітня 2015 року.

Напрями робіт, які приймаються від учасників, – художні твори, комп'ютерна графіка (анімація) та літературні твори.

Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися до ЦОП ДПІ у Виноградівському районі за адресою м. Виноградів, вул. Миру, 56 або за телефоном (03143) 2-21-06.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Розпочалась кампанія "Декларування доходів громадян – 2015"


З 2015 року військовий збір слід сплачувати з усіх виплат

Державна податкова інспекція у Виноградівському районі доводить до відома платників, що оподаткування військовим збором за ставкою 1,5% буде здійснюватись до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

З 1 січня 2015 року об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.

Платниками податку є: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, всі доходи, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягатиме загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Відповідні зміни внесено Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Оподаткування нерухомості в Україні з 1 січня 2015 року


 ДПІ У ВИНОГРАДІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області інформує платників податків про роботу Центру обслуговування платників ДПІ у Виноградівському районі протягом святкових та вихідних днів.

Графік роботи ЦОП ДПІ у Виноградівському районі
(вул. Миру 56, м. Виноградів)

31 грудня 2014р. - з 9-00 до 17 -00 год.;
1 січня 2015р. - вихідний;
2 січня 2015р. - з 9-00 до 16 -00 год.;
3 січня 2015 р. - з 9-00 до 16 -00 год.;
4 січня 2015р. - вихідний;
5 січня 2015р. - з 9-00 до 18 -00 год.;
6 січня 2015р. - з 9-00 до 17 -00 год.;
7 січня 2015р. - вихідний;
З 8 по 10 січня 2015р. - з 9-00 до 16 -00 год.;
11 січня 2015 р. - вихідний.

З 12 січня 2015 року ДПІ працює за основним графіком роботи ЦОП.

За додатковою інформацією звертатися за тел.. (03143) 2-21-06.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Зміни в законодавстві з 01.01.2015 року про застосування РРО.


До відома платників податків!

Про отримання довідки про реєстрацію РРО та КОРО. Державна податкова інспекція у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області доводить до відома платників, що для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями по бажанню суб’єктів господарювання реалізовано можливість підтвердження факту реєстрації РРО та КОРО, що знаходяться у місці провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності, засобами Інформаційної системи ДФС без отримання в органі ДФС / надання органу ДФС довідки про реєстрацію РРО та КОРО.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Пенсіонери – «спрощенці » не платять ЄСВ

Як повідомили в ДПІ у Виноградівському районі Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Така норма передбачена частиною 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Водночас, згідно з п. 2 частини 1 ст. 4 вищезгаданого Закону працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних особах, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Платники податків Виноградівщини надають перевагу поданню звітності через Інтернет

З початку 2014 року до ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області 85% податкових звітів надійшли за допомогою засобів електронного зв'язку, а це понад 22 тисячі. В тому числі, в листопаді платниками податків подано 2,64 тисяч звітів дистанційно. В електронній формі звітують 100% платників ПДВ, 99% платників єдиного соціального внеску.

Слід зазначити, протягом 11-ти місяців 2014 року платники податків Виноградівщини безкоштовно отримали 781 ключів електронного цифрового підпису, зокрема у листопаді - 45.

Популярність електронних цифрових підписів пов'язана із збільшенням електронних сервісів Державної фіскальної служби України, можливістю оперативного оновлення форматів подання документів в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв'язку, економії робочого часу, а також можливістю подання звітності до Державного комітету статистики України.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


На Виноградівщині сплачено близько 173 мільйонів гривень єдиного соціального внеску

У січні-жовтні 2014 року платники податків Виноградівського району перерахували 172982,1 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Протягом першої декади листопада надходження внеску склали 3926,5 тисяч гривень, загалом же у цьому місяці очікується надходження до 17 мільйонів гривень. Про це повідомляє заступник начальника ДПІ у Виноградівському районі Наталя Піцул.

За її словами, надходження внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування цьогоріч майже на 30528 тисяч гривень більші, ніж за аналогічний період минулого року. «Сумлінне ставлення платників внеску до виконання своїх зобов'язань заслуговує на повагу і вдячність громади. Сплачуючи свої зобов'язання з єдиного соціального внеску підприємства забезпечують виплату пенсій пенсіонерам, надають своїм працівникам належні соціальні гарантії – захист на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, захист від нещасних випадків та професійних захворювань тощо», – підкреслює посадовець.

Нагадаємо, що єдиний внесок розподіляється Державною казначейською службою України автоматично за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та перераховується за призначенням – на рахунки фондів загальнообов'язкового державного соціального та пенсійного страхування.

Також зауважимо, що урядова Концепція реформування податкової системи передбачає зниження ставок ЄСВ.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Виноградівщина вже допомогла армії на 1,7 мільйона гривень військового збору

27472З початку запровадження військового збору від виноградівських платників податків поступило 1732,3 тис гривень цього платежу. За листопад очікується ще 560 тисяч гривень збору. Про це повідомила заступник начальника Виноградівської ДПІ Наталя Піцул.

Посадовець зауважила, що платники податків розуміють важливість сплати військового збору, кошти якого спрямовуються на зміцнення обороноздатності нашої держави та її захисникам.

Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних витрат або інших виплат і нагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Ставка збору становить 1, 5 відсотка від об'єкта оподаткування.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Виноградівщина: від сплати за ліцензії до скарбниці надійшло більше 860 тис. грн.

Grivny-З початку року суб'єктам господарювання видано 337 ліцензій, з них 197 - на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 140 на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Всього ж з початку року до бюджету району надійшло від ліцензій на продаж підакцизних товарів 860,25 тис. грн. Про це повідомила начальник Виноградівської ДПІ Тетяна Граб.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них відповідних ліцензій. Отримуються дозвільні документи згідно Закону України «Про державне регулювання виробництва i торгiвлi спиртом етиловим, коньячним плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами».

Нагадаємо, що у випадку встановлення фактів оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без ліцензії застосовується фінансова санкція в розмірі 200 відсотків від вартості отриманої партії товару, але не менше 17,0 тис. грн. Крім того, за роздрібну торгівлю алкоголем через електронний контрольно-касовий апарат, який не зазначений у ліцензії застосовується фінансова санкція в розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий апарат продукції, але не менше 10,0 тис. грн.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Понад 9 тисяч громадян завітали до ЦОП Виноградівщини

copЗ початку року 9592 громадян завітали до Центру обслуговування платників ДПІ у Виноградівському районі. Про це повідомив завідувач сектору обслуговування платників податків Віталій Скоблей.

Найчастіше громадяни звертаються до центру обслуговування з метою видачі їм реєстраційного номера облікової картки платника податків. Така послуга протягом цього року була надана 6980 фізичним особам. Не менш значна кількість послуг стосується реєстрації книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку 332, про відсутність заборгованості із сплати податків видано 114 довідки.

«Нагадуємо, що платники податків можуть звертатись в Центр обслуговування платників для отримання додаткової інформації, консультацій, а також надання пропозицій щодо покращення роботи Центру»,- зазначив Віталій Скоблей.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Динаміка надходжень з ЄСВ

images11Протягом січня-вересня 2014 року суб"єктами господарювання Виноградівщини сплачено 154 мільйона гривень єдиного соціального внеску. Це на 30 мільйонів гривень більше проти аналогічного періоду минулого року, - повідомили у ДПІ Виноградівського району ГУ Міндоходів у Закарпатській області.

За словами начальника ДПІ у Виноградівському районі Тетяни Граб така результативність є свідченням ефективності проведених змін в адмініструванні єдиного внеску. До того ж разом зі зміною адміністратора бізнес отримав і спрощення процесу взяття на облік, адже відтоді облікування платників податків та єдиного внеску здійснюється в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур.

Для зручності платників розроблено автоматичне щоквартальне нарахування сум єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування.

Не менш важливий напрямок в роботі по наповненню ЄСВ являється робота з боржниками . Погашення заборгованості зі сплати соціального внеску перебуває на постійному контролі керівництва інспекції, впроваджуються спільні заходи з адміністрацією, прокуратурою району . На базі Виноградівської ДПІ постійно проводяться заслуховування керівників підприємств - боржників.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Землекористувачі Виноградівського району сплатили понад 6 млн. грн. податку за землю

pitsulСаме таку суму сплати за 9 місяців поточного року сплатили до місцевого бюджету землекористувачі Виноградівського району, - зазначає в.о. начальника ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області Піцул Н.В.. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 4061,9 тис. грн., а від фізичних 2392,5 тис. грн. Додаткові надходження в порівнянні до аналогічного періоду 2013 року склали 596 тис. грн.

Позитивна динаміка у ДПІ Виноградівського району пов'язана, в першу чергу, з проведенням результативної роз'яснювальної роботи, зустрічей, нарад та індивідуальних бесід з представниками бізнес-структур та громадянами. Під час цих заходів співробітники інспекції роз'яснюють суб'єктам господарювання важливість добровільної сплати податків та зборів, зокрема, плати за використання земельних ресурсів.

При цьому фахівці інспекції нагадують, що відповідно до статті 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Також діючим законодавством передбачені пільги на які мають право певні категорії платників земельного податку.

Слід зазначити, що на даний час на обліку у ДПІ Виноградівського району знаходяться понад 39 тисячі землекористувачів. Серед них 256 юридичних осіб , 191 приватних підприємців та 39377 громадян.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Резерви надходжень до бюджету по підсумкам операції "Урожай"

Операція "Урожай" націлена на те, аби працівники сільського господарства не приховували від держави своїх доходів, а працедавці не використовували нелегально найману працю селян. За словами заступника начальника ДПІ у Виноградівському районі Наталії Піцул, у рамках операції "Урожай – 2014" відпрацьовано 276 СГД – сільгоспвиробників, в т.ч. юридичних осіб – 265 та ФОП – 11, які станом на 1 вересня 2014 перебувають на обліку в ДПІ Виноградівського району ГУ ДФС У Закарпатській області. У результаті проведення бесід з керівниками сільгосппідприємств щодо легалізації найманої праці 108 найманим працівникам підвищено рівень заробітної плати, легалізовано дохід за рахунок підвищення заробітної плати у сумі 180,8 тис. грн., додатково до бюджету надійшло податку на доході фізичних осіб та єдиного соціального внеску – 111,7тис. грн.. Внаслідок відпрацювання аграріїв добровільно оформлено 87 найманих працівників, таким чином легалізовано дохід в сумі 380 тис. грн., додаткові надходження по ПДФО та ЄСВ склали: 237,9 тис. грн.

-Перед нами стоїть важливе завдання – не просто викрити несумлінних громадян та стягнути з них приховані суми, а й роз’яснити, донести до свідомості, що сплачувати податки – це передусім громадянський обов’язок, а офіційне оформлення на роботі гарантує соціальний захист працівника сьогодні і гідну пенсію в майбутньому, - зазначає заступник начальника ДПІ у Виноградівському районі Наталія Піцул.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


 

ДПІ у Виноградівському районі повідомляє про проведення телефонного зв'язку «гаряча лінія»

telДПІ у Виноградівському районі повідомляє про проведення телефонного зв'язку «гаряча лінія». Сеанс телефонного зв'язку буде проведений з 10 до 12 годин: 19.09.2014 року на тему «Сплата військового збору» за участю заступника ДПІ у Виноградівському районі - Піцул Наталі Василівни (тел. 2-30-96).

 

 

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Виноградівські податківці про зміни в оподаткуванні для платників ПДВ.

1379498929Як повідомила начальник відділу оподаткування та контролю об'єктів і операцій Ціцей Галина Павлівна Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII. Закон офіційно опубліковано у газеті «Голос України» від 2 серпня 2014 року № 146 і деякі положення набрали чинності з 3 серпня 2014 року, а саме:
- скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій із постачання лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;
- продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур (встановлено п. 151 підрозд. 2 розд. ХХ «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України).
Згідно з внесеними змінами планується, що з 1 січня 2015 р.:
- податкова звітність з податку на додану вартість подається до контролюючого органу всіма платниками в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
- вводиться електронне адміністрування ПДВ;
- вводиться обов'язкова реєстрація усіх податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- збільшено «поріг» обов'язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис. грн до 1 млн. грн .

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


Податківці застерігають про шкідливе програмне забезпечення

imagesxОстаннім часом зафіксовано чергову спробу дискредитації органів Державної фіскальної служби України. З підроблених поштових адрес ДФС зловмисниками розсилаються електронні листи зі шкідливим програмним забезпеченням.

Поштові скриньки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду не зареєстровані на сервері електронної пошти ДФС України в мережі Інтернет, тобто не належать відомству.

Листи містять пропозицію ознайомитись з документами щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а додатки містять шкідливе програмне забезпечення.

Об'єктами масового ураження є не лише комп'ютери державних органів чи установ, а й громадян України. Просимо бути уважними та не відкривати подібних листів.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


З початку року ЦОПом Виноградівщини надано 7,6 тисяч адмінпослуг

Протягом січня-серпня 2014 року Центром обслуговування платників ДПІ у Виноградівському районі надано 7661 адміністративних послуг. Про це повідомила заступник начальника ДПІ у Виноградівському районі Наталя Піцул.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За вісім місяців цього року було надано 5986 таких послуг.

На другому місці послуги з реєстрації книг обліку розрахункових операцій - 268, на третьому – реєстрація розрахункових книжок – 99 послуг.

Надання якісних адміністративних, консультаційних, інформаційних послуг, впровадження прогресивних методів і форм обслуговування та створення сприятливих умов для платників є пріоритетними завданнями у діяльності податкової інспекції. Крім цього, для громадян та платників податків надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання консультацій тощо.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


У серпні ЄСВ на Виноградівщині – близько 16 млн. грн.

Бізнес-спільнота Виноградівського району протягом липня 2014 року спрямувала до бюджету 15920,7 тис. грн. єдиного соціального внеску. Загалом, з початку року на казначейські рахунки від сплати ЄСВ надійшло близько 135013,8 тис. гривень.

Фахівці Виноградівської ДПІ зазначають, що вчасно і в повному обсязі сплачений єдиний соціальний внесок – це основа фінансування та виплати пенсій і грошової допомоги громадянам. Резервами збільшення таких надходжень, безумовно, без зростання навантаження на громадян і бізнес, є виявлення прихованих трудових відносин та виплати заробітної плати «в конвертах».

Для зручності платників звітність з єдиного соціального внеску можна подати засобами телекомунікаційного зв’язку з використанням ключів електронного цифрового підпису. Формат електронного звітування є зручним у користуванні , економить час та кошти платників . Варто тільки отримати цифровий підпис, який є безкоштовним та завантажити відповідне програмне забезпечення.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


У м. Виноградів до бюджету надійшли перші кошти на допомогу армії

Станом на 27 серпня 2014 року суб‘єкти господарювання міста Виноградів вже сплатили майже 332 тис. грн. військового збору. Нагадаємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».

Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме: - роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків; - податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі

ГУ Міндоходів у Закарпатській області


 

Про порядок оподаткування військовим збором доходів громадян інформує ДПІ у Виноградівському районі

1407754776Відповідно до пункту 16 підрозділу 10 розділу XX "Перехідних положень" Податкового кодексу України з 3 серпня 2014 року вступив в дію військовий збір.

Збір стягуватиметься тимчасово до 1 січня 2015 року за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

1,5% утримуються з доходів фізосіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найманих працівників, а також з поточних або компенсаційних виплат, які нараховуються у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами без вирахування єдиного соціального внеску, податкової соціальної пільги та податку на доходи фізичних осіб. Збір також буде стягуватися з виграшів у державну лотерею.

Наприклад , якщо в серпні 2014 року заробітна плата працівника складає 2100 грн., то з неї утримується:
- військовий збір – 31,5 грн. (2100*1,5%);
- єдиний соціальний внесок – 75,6 грн. (2100*3,6%);
- податок на доходи фізичних осіб – 303,7 грн. ((2100-75,6)*15%).
Таким чином працівник отримає на руки 1689,2 грн. (2100-31,5-75,6-303,7).

У багатьох виникає запитання щодо оподаткуванню військовим збором доходів нарахованих до 03.08.2014, а виплачених після 03.08.2014 р.

Щодо цього слід зазначити, що оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014 р. то заробітна плата нарахована до 03.08.2014 р., але виплачена після 03.08.2014 р., не підлягає оподаткуванню військовим збором.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


Рада з кадрових питань Державної фіскальної служби України

Ради з кадрових питань Державної фіскальної служби України створена наказом ДФС України від 30.07.2014 № 21 „Про Раду з кадрових питань ДФС України". До складу Ради увійшли представники громадськості та бізнесу.

Рада з кадрових питань ставить собі на меті забезпечити прозору процедуру відбору кандидатів на вищі керівні посади, а також сприяти залученню найкращих професійних кадрів до роботи у ДФС України (з положенням Ради з кадрових питань можна ознайомитися за адресою http://minrd.gov.ua/pro-minrd-ukraini/robota-z-personalom/rada-z-kadrovih-pitan/158062.html).

На першому етапі роботи комісії передбачено провести відбір кандидатів на посади начальників Головних управлінь в областях, місті Києві та митниць ДФС.
Отримання документів від кандидатів на посади начальників Головних управлінь та митниць ДФС передбачено здійснювати протягом десяти календарних днів з дня оголошення про початок їх приймання.

Оголошення будуть розміщуватись на офіційному веб-порталі та доведено до громадськості через центри обслуговування платників податків та офіційне видання ДФС України „Вісник Міністерства доходів і зборів України".

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


Рада з кадрових питань ДФС розпочала прийом документів

Рада з кадрових питань ДФС розпочала прийом документів від кандидатів, які мають намір зайняти керівні посади начальників Головних управлінь ДФС та митниць в областях та м. Києві. Нагадуємо, що приймання документів та інформації про кандидатів буде здійснюватися до 18 серпня 2014 року включно. З формами документів для кандидатів на керівні посади у територіальних органах ДФС та зразками їх заповнення можна ознайомитися на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Міністерство» (підрозділ «Робота з персоналом» вкладка «Рада з кадрових питань Державної фіскальної служби України»). У паперовому вигляді інформацію та документи можна подати з 9 год. 30 хв. до 17 год. 30 хв. (крім суботи та неділі) за адресою: м. Київ, пров. Киянівський,2, кім. 106. В електронному вигляді інформацію та документи можна подати за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


Бюджетний внесок виноградівських “спрощенців” – майже 30 млн. грн

Сьогодні у Виноградівському районі 2300 суб'єктів господарювання застосовують спрощену систему оподаткування. Кількість фізичних осіб – платників єдиного податку у районі становить 2100 суб’єктів. Найпопулярнішою серед них є II група, на якій працюють 1356 підприємців, на I групі – 464 осіб та на III групі – 280 осіб підприємців. Щодо юридичних осіб, то у районі "спрощенку" застосовують 200 підприємств, що на 13,5% більше, ніж в аналогічному періоді 2013 року. «Щомісяця виноградівські підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, переконуються у її зручності. Передусім, для більшості визначених груп – це простий спосіб ведення бізнесу, можливість співпрацювати із суб'єктами господарювання, які застосовують інші системи оподаткування. Також серед переваг – збільшено кількість найманих працівників та граничний обсяг валових доходів. Крім того, стимулює бізнес й дистанційна взаємодія із органами Міндоходів, перш за все – електронне звітування, та інші сервісні послуги в он-лайн режимі, перелік яких постійно розширюється фіскальним відомством», – відзначила начальник ДПІ у Виноградівському районі Тетяна Граб. За словами керівника, значно зросли з початку року надходження від "спрощенців". Так, за 6 місяців поточного року від суб'єктів підприємництва надійшло 5,2 мільйона гривень єдиного податку, що на 417,6 тисяч гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Лише у липні 2014 року Виноградівський малий та середній бізнес сплатив 771 тисячу гривень єдиного податку. Це на 48 тисяч гривень або на 6,2 відсотків більше, ніж у липні 2013 року. Як відзначають фахівці інспекції, всі ці надходження – кошти місцевих бюджетів, це розвиток Виноградівщини та Закарпаття в цілому.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі


На Виноградівщини зафіксовано зростання надходжень ЄСВ

745962З початку року до бюджету Виноградівщини надійшло понад 111 мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Це майже на 19 мільйонів гривень більше проти аналогічного періоду минулого року, - стверджують фахівці ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області. Найбільші відрахування з ЄСВ страхувальники зробили саме у червні - 18.2 мільйона гривень. “Удосконалюються існуючі процедури адміністрування ЄСВ та розширюються можливості електронного звітування. Важливо, що зі зміною адміністратора бізнес отримав і спрощення процесу взяття на облік, адже облікування платників податків та єдиного внеску здійснюється в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур”, - повідомляє начальник ДПІ у Виноградівському районі Тетяна Граб. За словами керівника інспекції, платники ЄСВ Виноградівського району дедалі активніше користуються електронним звітуванням, що загалом становить 99 % із загальної кількості поданої звітності.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Платники Виноградівщини сплатили понад 250 тис. грн. на розвиток виноградарства

vynoЗа січень-червень 2014 року надходження збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у Виноградівському районі становлять 254,82 тис. грн.

На обліку в податковій інспекції районі перебуває 210 платників збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. З них – 4 юридичні та 206 фізичних осіб – підприємців.

Нагадуємо, що платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольні напої та пиво. Ставка збору складає 1,5% від виручки, отриманої на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, у тому числі за операціями, що не передбачають оплати у грошовій формі.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Надходження за перше півріччя 2014 року до зведеного бюджету у Виноградівському районі забезпечено в повному обсязі

За шість місяців 2014 року платниками податків Виноградівського району до бюджетів усіх рівнів сплачено 63,1 млн. грн. При цьому, до Державного бюджету надійшло 18,6 млн. грн. або на 3,8 млн. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

В ДПІ у Виноградівському районі приділяється особлива увага наповненню місцевих бюджетів, частина коштів з яких направляються на розвиток району та забезпечення благополуччя мешканців Виноградівщини.

Завдяки налагодженій роботі працівників  інспекції, до місцевого бюджету за січень-червень 2014 року зібрано  44,4 млн. грн., що на 3,3 млн. грн. більше надходжень січня – червня  2013 року.

Збільшення поточних надходжень відбулось переважно за рахунок таких платежів, як податок на доходи фізичних осіб – 2,9 млн. грн.).

За шість  місяців 2014 року платниками податків Виноградівського району сплачено єдиного соціального внеску 98,3 млн. грн., це на 5,2 млн. грн. більше від надходжень з цього платежу в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Центром обслуговування платників у Виноградівському районі надано понад 6 тисяч послуг

coppЗ початку 2014 року фахівцями Центру надано 6055 адміністративних послуг, з них 828 – у червні поточного року. Цими послугами скористалися понад одна тисяча платників: юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі карток платників податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків: за перше півріччя поточного року надано 4613 таких послуг, або 77% від загальної їх кількості.

Крім надання адміністративних послуг, в Центрі надаються консультативні та інформаційні послуги щодо діючої системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків та зборів, порядку заповнення податкових декларацій та користування електронними сервісами Міндоходів тощо.

Нагадаємо, що послуги в Центрі обслуговування платників ДПІ у Виноградівському районі надаються щоденно в робочі дні з 9-00 год. до 18-00 год. (у вівторок та четвер з 9-00 год. до 20-00 год.), у суботу з 9-00 до 16-00 год.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Тетяна Граб: Оформлення трудових відносин з найманими працівниками – запорука їх соціального захисту

Протягом січня-травня 2014 року за результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачували заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного податкового та іншого законодавства, виявлено 20 фізичних осіб-підприємців, які використовували працю найманих осіб без документального оформлення трудових відносин. В результаті всі працівники належним чином оформлені, а відтак до бюджету додатково надійшло понад 12 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.
Підвищення рівня заробітної плати та її легалізація є одним із пріоритетних напрямів роботи ДПІ у Виноградівському районі, оскільки це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів громадян. З керівниками підприємств та підприємцями обговорюються причини і проблеми, які призводять до виплати заробітної плати нижче встановленого законом мінімального рівня. Фахівці інспекції зазначають, що з початку року 16 юридичних осіб та 6 фізичних особі-підприємців значно підвищили рівень оплати праці. Додатково до місцевих бюджетів за п'ять місяців поточного року надійшло 11,8 тис. грн. ПДФО та 33,8 тис. грн. єдиного соціального внеску.
«Шановні громадяни! Аби не втратити соціальні гарантії, які дають вам упевненість у завтрашньому дні, обов'язково подбайте про законність умов свого працевлаштування, нарахування та виплати заробітної плати», звертається до усіх найманих працівників Виноградівщини начальник ДПІ у Виноградівському районі Тетяна Граб.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Колектив ДПІ у Виноградівському районі допоміг прикордонникам

Сьогодні, 18 червня відбулися збори колективу ДПІ у Виноградівському районі. Під час зборів було прийнято рішення в черговий раз долучитися до акції «Підтримай Українську армію»: зібрати благодійні кошти для придбання охоронцям кордону Хижанської застави Мукачівського прикордонного загону індивідуальних засобів захисту. Прикордонники цієї застави вже втретє бере участь у захисті державного кордону на сході України.

За словами керівника застави Олександра Гузія, саме бронежилетів не вистачає зараз нашим хлопцям. Спецзасоби найближчим часом відправлять на Схід. Також він висловив щиру подяку за допомогу і підтримку.

– Враховуючи дуже непросте сьогодення, ми вирішили підтримати воїнів, які зараз захищають державний кордон. Ми раді долучитися до загальної справи. Щиро сподіваємось, що ці спецзасоби не знадобляться, проте вкрай важливо і надійно, коли вони є. Наші Збройні Сили повинні і заслуговують мати все необхідне, – зазначила Тетяна Граб, начальник ДПІ у Виноградівському районі.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Платники Виноградівського району сплатили майже 4 млн. ПДВ

За п'ять місяців поточного року податкові надходження з податку на додану вартість від платників Виноградівського району до Державного бюджету склали близько 3 млн. 875 тис. грн., з них у травні – 890,5 тис. грн.
Відшкодовано податку на додану вартість з бюджету на розрахункові рахунки за вказаний період майже 8 млн. 617 тис. грн.

Основними заявниками до відшкодування сум ПДВ є підприємства, які здійснюють експорт послуг по переробці давальницької сировини та експорту консервної продукції. Водночас фахівцями інспекції за січень-травень 2014 року попереджено майже 430 тис. грн. безпідставно заявлених до відшкодування з бюджету сум ПДВ.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Виноградівці сплатили майже 200 тис. грн. збору за першу реєстрацію транспортних засобів

dpi001Левову частину збору сплатили фізичні особи, а саме – 195,6 тис. грн. Решту було сплачено юридичними особами – 1,6 тис. грн.

Фахівці ДПІ у Виноградівському районі нагадують, що зазначений збір сплачується перед проведенням першої реєстрації транспортного засобу за місцем його реєстрації.

Від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.
Крім того, до переліку включаються також легкові автомобілі для інвалідів з об'ємом циліндрів двигуна до 1500 см.куб., придбані за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов'язані сплатити збір у порядку та на умовах, передбачених розділом VII Податкового кодексу України.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області


Колектив ДПІ у Виноградівському районі привітав журналістів з професійним святом

dpi003На честь Дня журналіста колектив Державної податкової інспекції у Виноградівському районі ГУ Міндоходів привітав мас-медійників Виноградівщини з їх професійним святом. За багаторічну співпрацю і сприяння у формуванні позитивного іміджу органів Міндоходів керівник Татяна Граб вручила їм подяки та побажала міцного здоров'я, невичерпної енергії, наснаги в професійній діяльності та гострого журналістського “пера”.

„За роки діяльності податкової інспекції склалася тісна співпраця із представниками місцевих та регіональних мас-медіа,” – констатувала Тетяна Граб. Вона зазначила, що журналісти є посередниками-інформаторами між фахівцями Міндоходів і платниками. Залежно від того як мас-медійники подають інформацію, читачі, слухачі та користувачі інтернет сайтів сприймають її або з довірою, чи залишаються байдужими до почутого”.
Судячи з того, що надходження до скарбниці нашої держави від мешканців Виноградівського району зростають, наші новини знаходять свого адресата. І в цьому, насамперед, ваша заслуга як професіоналів своєї справи,” - наголосила очільник інспекції.

Від імені колективу Тетяна Граб висловила вдячність журналістам за об'єктивність у висвітленні податкових новин та діяльності відомства. Вона побажала їм і надалі залишатися втіленням кращих традицій української та світової журналістики у регіоні.

Того ж дня Т.Граб та Л.Леньо завітали до районної редакції “Новини Виноградівщини” , привітали колектив районки з професійним святом, побажавши вдячних і численних читачів.

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у закарпатській області


Зміни, пропозиції, реєстрація та податкова звітність – предмет дискусії та обговорення у Виноградові

podatkovaЗапропонували ряд пропозицій, які мають спростити умови ведення бізнесу, обговорили зміни податкового законодавства з питань відшкодування податку на додану вартість, скорочення кількості планових перевірок, спрощення процедури реєстрації платників єдиного податку та податку на додану вартість, деталі справляння податку на нерухоме майно, подання звітності платниками податку на прибуток підприємств та інші питання які є актуальними для суб'єктів господарювання Виноградівського району. Всі ці, ті та інші питання були предметом обговорення й дискусії 3 червня, в приміщенні ДПІ у Виноградівському районі під час засідання місцевого осередку Асоціації платників податків Виноградівщини, працівників ДПІ у Виноградівському районі та бізнес-спільноти.
Основними доповідачами та учасниками, які розповідали про новації податкового законодавства та відповідали на запитання близько 25 суб'єктів господарювання юридичних і фізичних осіб були Марта Волощук, голова Ради ТВ ВГО Асоціації платників податків у Закарпатській області, Алла Дацюк, начальник інформаційно-комунікаційного відділу ГУ Міндоходів у Закарпатській області та Тетяна Граб, начальник ДПІ у Виноградівському районі ГУ Міндоходів у Закарпатській області.
Крім того під час засідання члени місцевого осередку Асоціації платників Виноградівщини переобрали собі керівника. Ним став Фабриков Тиберій Григорович – директор ТОВ «Ортекс ЛТД».

За матеріалами ДПІ у Виноградівському районі
Головного управління Міндоходів у закарпатській області


Виноградівщина. За користування землею сплачено майже 2 млн. 500 тис. грн.

Скасовано податки за утилізацію та переобладнання транспортного засобу

УВАГА! Змінена база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

У Виноградівському районі декларують спадщину

Питання тривожить? «ЗІР» допоможе!

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік Граб Т.Д.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік Леньо Л.Ф.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік Піцул Н.В.

Позитивні результати адміністрування ЄСВ на Виноградівщині

Всеукраїнська акція "День відкритого декларування"

Свій одноденний заробіток в армію перерахували працівники Виноградівської ДПІ

Перші результати деклараційної кампанії 2013

Новий електронний сервіс: перевірка декларацій

Підприємці – „єдинники” збагатили місцевий бюджет більш як на півтора міліона гривень

Понад 1,1 млн. гривень перерахували до бюджету землекористувачі Виноградівського району

В Україні можуть скоротити кількість податків з 22 до 14

Олександр Клименко доручив працівникам слідчих та оперативних підрозділів посилити боротьбу з конверт-центрами

Міндоходів ініціює звільнення від оподаткування операцій з безоплатного передання транспорту сиротам та багатодітним

Кожному власнику авто – податкову знижку

Затверджено порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельної ділянки

Як правильно і без помилок заповнити декларацію про доходи

Про електронну Книгу обліку доходів і витрат

Доопрацьовано програмне забезпечення «Електронний кабінет платника податків»

Про об'єднання звітністі з ПДФО та ЄСВ інформує Міністерство доходів і зборів

Деклараційна кампанія 2013 триває

Майже 100 відсотків Виноградівських платників єдиного соціального внеску прозвітували в електронній формі

Концепцію реформи декларування доходів громадян Міндоходів винесено на публічне обговорення

Кампанія декларування доходів громадян стартувала і триватиме до 1 травня 2014 року!

У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів працюватимуть до "останнього відвідувача"

З початку року платники податків Виноградівської ДПІ отримали 484 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами

Звітуйте електронно!

До уваги громадян! Кампанія "Декларування – 2014"

Зміна обліку та реєстрації платників податків

Новий сервіс для платників від Міністерства доходів і зборів України

Розпочав роботу інформаційно-довідковий ресурс Міндоходів

Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році

Зміни до Податкового кодексу України з 01.01.2014 року

Результати роботи ДПІ Виноградівському ГУ Міндоходів у Закарпатській області щодо наповнення бюджетів

Наповнення бюджету Виноградівщини від сплати єдиного податку

Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій

Всеукраїнський семінар-форум для платників податків "Оподаткування-2013: підсумки та перспективи"

Почав діяти новий порядок заповнення платіжних документів на сплату податків

РРО: відлік часу на переобладнання – скорочується

Звернення до громадян Виноградівського району

З початку року працівники Міндоходів Виноградівщини сприяли працевлаштуванню 235 громадян

Більше 700 учасників громадських рад при Міндоходів спілкувались в режимі онлайн

До місцевого бюджету Виноградівщини за 10-ть місяців 2013 року забезпечено надходжень у сумі 71,8 млн. грн. податків і зборів.

До уваги платників, що здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Особливості подання звітності в електронному вигляді

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (31.10.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (10.10.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (11.09.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (04.09.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (11.07.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (04.07.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (20.06.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (05.06.2013)

На Виноградівщині визначили переможців районного конкурсу "Податки очима дітей – 2013"

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (15.05.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (18.04.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (06.03.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (21.02.2013)

Новини від ДПІ у Виноградівському районі (07.02.2013)

Змінено рахунок

До уваги підприємців, що здійснюють діяльність з продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Пільги із сплати податку на нерухоме майно

Кампанія декларування доходів громадян стартувала і триватиме до 1 травня 2013 року!

З 1 січня 2013 р. дохід від продажу або обміну авто не обкладається податком на доходи фізичних осіб

Спрощенці II-ї групи переходять на річну звітність

Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації

ДПІ у Виноградівському районі інформує

В Ужгороді розпочав роботу Центр сертифікації електронних ключів: податкова видаватиме ключі швидко і безкоштовно

Запрошуємо отримати Свідоцтво платника єдиного податку нового зразка !

До уваги платників податків! Новий довідник пільг станом на 1 квітня 2012 року

Актуально про декларування від ДПІ у Виноградівському районі

Щодо виправлення самостійно виявлених помилок у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу)

Щодо порядку заповнення зведеної податкової накладної

Спрощено процедуру податкового декларування фізичних осіб

Щодо сплати збору за спецводовикористання та екологічного податку 

Нові позитивні рішення ДПС України в узагальнюючих податкових консультаціях

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік Жибак Романа Михайловича

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік Леньо Лариси Федорівни

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік Піцул Наталії Василівни

 

Перехід на спрощену систему оподаткування при наявності  розстроченого податкового боргу.

 

Відповідно до п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодексу) не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) (пп.291.5.8 п.291.5 ст.291 Кодексу).

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 100.1 статті 100 Кодексу визначено, що розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.

Враховуючи, що однією з умов переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкта підприємницької діяльності є сплата ним усіх установлених податків і обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, а надання розстрочення податкового боргу не ліквідує заборгованості платника податків, то підстави для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкта підприємницької діяльності відсутні.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ ДПС України

20.02.12 № 131

 

 

Узагальнююча податкова консультація

щодо окремих питань, пов’язаних із реєстрацією осіб, які переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, як платників податку на додану вартість та повторної реєстрації осіб як платників податку на додану вартість

В Узагальнюючій податковій консультації вживаються такі скорочення:

Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI – Кодекс;

Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 № 1394, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.11.2011 за № 1369/20107 – Положення.

Порядок реєстрації осіб як платника податку на додану вартість регулюється статтями 180 - 183 Розділу V Кодексу. Реєстрація особи як платника податку на додану вартість відбувається у встановленому Положенням порядку.

Статті 181 та 182 Розділу V Кодексу визначають умови, за яких особи можуть або зобов'язані зареєструватись як платники податку на додану вартість.

Реєстрація особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з Розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку (п.181.1 ст.181 Кодексу).

Згідно із абзацом першим пункту 182.1 статті 182 Розділу V Кодексу добровільно зареєструватися як платник податку на додану вартість може особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 Розділу V Кодексу не є платником податку на додану вартість у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої статтею 181 Розділу V Кодексу суми (300 тис. грн.) та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку на додану вартість за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Крім цього, згідно із абзацом другим пункту 182.1 статті 182 Розділу V Кодексу за добровільним рішенням зареєструватися як платник податку на додану вартість також можуть особи, у яких статутний капітал або балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) перевищує 300 тис. гривень.

Для цілей Розділу V Кодексу під визначення „особа” підпадають, зокрема (п.п.14.1.139 п. 14.1 ст.14 Розділу І Кодексу):

- суб'єкт господарювання - юридична особа, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення таких інвестицій (крім юридичних осіб, якими застосовується ставка єдиного податку у розмірі 5 відсотків, за винятком юридичних осіб - платників єдиного податку, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останні    12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн.);

- фізична особа (громадянин України, іноземець та особа без громадянства), яка здійснює діяльність, що належить згідно із законодавством до підприємницької (крім фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до першої та другої групи (п.п.1 і п.п.2 п.291.4 ст.291 Розділу XIV Кодексу) , та фізичних осіб - підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до третьої групи (п.п.3 п.291.4 ст.291 Розділу XIV Кодексу) і застосовують ставку єдиного податку у розмірі 5 відсотків, за винятком фізичних осіб - підприємців, визначених у п.п.3 п.291.4 ст.291 Розділу I Кодексу, які здійснюють постачання послуг (робіт) платникам податку на додану вартість і обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн.), та/або ввозить товари на митну територію України.

У разі добровільної реєстрації особи як платника податку відповідно до пп. 183.3. Кодексу, реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу (пп. 183.2 Кодексу).

Відповідно до пп. 183.4. Кодексу у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до підпункту "г" підпункту 4 пункту 293.8 статті 293 цього Кодексу, реєстраційна заява подається у строк, визначений пунктом 183.2 цієї статті.

Згідно пп. 183.5 Кодексу особи, зазначені у пунктах 183.3 та 183.4 цієї статті (у разі добровільної реєстрації), можуть навести у заяві бажаний (запланований) день реєстрації як платника податку, що відповідає даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних.

Відсоткова ставка єдиного податку для третьої і четвертої груп платників єдиного податку встановлюється у розмірі відповідно до пункту 293.3 статті 293 Розділу XIV Кодексу:

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з Кодексом;

2) 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Платник податків, якого виключено з реєстру платників податку на додану вартість та реєстрацію якого як платника податку на додану вартість анульовано за ініціативою податкового органу, може, а в окремих випадках зобов’язаний, знову подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою 1-ПДВ та зареєструватись як платник податку на додану вартість при умові, якщо такий платник відповідає вимогам, визначеним статтями 180 – 183 Розділу V Кодексу (тобто, як в обов’язковому порядку, так і за добровільним рішенням), та в такого платника усунено підстави, які призвели до анулювання реєстрації його як платника податку на додану вартість.

Реєстраційна заява про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість подається такою особою у загальновстановленому порядку та може бути подана платником одразу після усунення підстав, що призвели до анулювання його реєстрації як платника податку на додану вартість.

 

Виробникам сільськогосподарської продукції

 

Порядок подання податкової звітності з податку на прибуток виробниками сільськогосподарської продукції за період з 1 липня 2011 року по 30 червня 2012 року та повідомляє.

Порядок обчислення податку на прибуток визначено у статті 152 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (надалі – Кодекс).

Зокрема, підпунктом 152.9.1 пункту 152.9 статті 152 Кодексу встановлено, що звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім:

виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 155 цього розділу, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року.

Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції зазначено у статті 155 Кодексу.

Так, підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, подають декларацію з податку у строки, визначені законом для річного податкового періоду.

Для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.

Наказом ДПА України від 28.02.2011 N 114 затверджено форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 25.03.2011 за N 397/19135.

Наказ Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2011 за N1215/19953, набрав чинності з дня його офіційного опублікування 18.11.2011.

Пунктом 46.6 статті 46 Кодексу встановлено, що до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Таким чином, форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, яку встановлено Наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213 буде застосовуватися, починаючи зі звітності за І квартал 2012 року.

Слід врахувати, що на 2011 рік не передбачено річного податкового періоду, а саме п. 2 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу визначено, що з дати набрання чинності розділу III Кодексу платники податку на прибуток підприємств подають декларацію з податку на прибуток за II квартал, II - III квартали та II - IV квартали 2011 року.

Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що виробники сільськогосподарської продукції, визначені статтею 155 Кодексу, повинні за річний податковий період (з 1 липня 2011 року по 30 червня 2012 року) подати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, дві декларації з податку на прибуток підприємства:

- за період з 1 липня 2011 року до 31 грудня 2011 року Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за формою, встановленою наказом ДПА України від 28.02.2011 N114;

- за період з 1 січня 2012 року по 30 червня 2012 року Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за формою, встановленою Наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 №1213.

Нарахування та сплата податку на прибуток виробниками сільськогосподарської продукції за звітний період з 1 липня 2011 року по 30 червня 2012 року здійснюється за ставками, встановленими у пункті 10 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу.

Зокрема, за період з 1 липня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 відсотки, з 1 січня 2012 року по 30 червня 2012 року включно - 21 відсоток.

 

Про декларування податкових зобов'язань

з акцизного податку в зв'язку із зміною ставок

 

Державна податкова служба у Закарпатській області на виконання листа ДПС України від 09.02.2012р. №3839/7/15-5217 щодо декларування податкових зобов’язань з акцизного податку  в зв'язку із зміною розміру ставок акцизного податку  звертає увагу на наступне.

З 13.01.2012 року набрав чинності Закон України від 22.12.2012 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» (за № 4235 – УІ).

Згідно із нормами цього Закону підвищуються розміри ставок акцизного податку на: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей (крім моторних транспортних засобів, зазначених у товарній позиції згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності 8702), включаючи вантажопасажирські автомобілі-фургони та гоночні автомобілі; кузови для автомобілів, зазначених у товарній позиції згідно УКТ ЗЕД 8703;  мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з допоміжним мотором, з колясками або без них; причепи та напівпричепи для тимчасового проживання у кемпінгах, типу причіпних будиночків.

Зазначаємо, що збільшення розміру ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої набирають чинності з 1 числа третього місяця, що настає за місяцем, в якому опубліковано цей Закон, тобто з 01.04.2012.

Відповідно до статті 223 Податкового кодексу України (далі-Кодекс) базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю. Платник податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду органу державної податкової служби за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу. Форма Декларації з акцизного податку затверджена наказом ДПА України від 24.12.10 №1030.

Відповідно до пункту 217.1.статті 217 Кодексу суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.

Згідно із п. 213.1 ст. 213 Кодексу об'єктами оподаткування акцизним податком є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції).

Датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у статтях 225 та 229 цього Кодексу (п.216.1 ст. 216 Кодексу).

Відповідно до порядку обчислення податку з товарів, які ввозяться на митну територію України, передбаченого статтею 218 Кодексу, суми податку з товарів (продукції), які ввозяться на митну територію України, що підлягають сплаті, визначаються платниками податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку (п. 218.1 Кодексу).

При цьому п. 218.2 ст. 218 Кодексу встановлено, що податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату подання митному органу митної декларації до митного оформлення.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України є дата подання митному органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання митним органом у визначених законодавством випадках. (п.216.4 ст. 216 Кодексу).

Відповідно до Порядку  складання Декларації з акцизного податку платник податку подає органу державної податкової служби за місцем реєстрації декларацію, розділи, що складаються платником залежно від виду підакцизних товарів, виходячи з даних у відповідних додатках до Декларації, що використовуються для обчислення сум акцизного податку.

Таким чином, за січень 2012 року у таких додатках обчислення суми акцизного податку здійснюється окремими рядками, а саме - за  ставками, які діяли по 12.01.2012 (включно) та за ставками, які застосовуються з 13.01.2012.

Стосовно декларування податкових зобов'язань з акцизного податку з обсягів реалізації вироблених на митній території України (ввезених на митну територію України) алкогольних напоїв, обчислення та декларування податкових зобов’язань з цих підакцизних товарів здійснюється із урахуванням розміру ставок, діючих, починаючи з 1 квітня 2012 року. При цьому, з алкогольних напоїв для виробництва яких використовується спирт етиловий, визначення податкових зобов’язань здійснюється із урахуванням таких особливостей.

Відповідно до п. 225.1 статті 225 «Особливості оподаткування алкогольних напоїв» суб'єкт господарювання зобов'язаний сплатити податок або подати органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням до отримання з акцизного складу спирту етилового неденатурованого, призначеного для переробки на алкогольні напої (крім виноматеріалів), податковий вексель, який є забезпеченням виконання зобов'язання такого платника у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції.

Отже, після підвищення розміру ставок при реалізації виробниками лікеро-горілчаної продукції залишків готової спиртовмісної продукції та продукції,  виробленої із залишків спирту, спиртової суміші, які утворилися до змін розміру ставок, акцизний податок обчислюється, виходячи з обсягів реалізації такої продукції та ставок акцизного податку, діючих на момент реалізації, оскільки в момент отримання спирту в акті (постанова КМУ від 27.12.10 №1260) зазначалося сума податку за ставками, що діяли на момент отримання спирту, а готова продукція буде реалізовуватись в період дії підвищених ставок.

Податкові зобов’язання  відображають у додатку 3 до Декларації  наступним чином:

у графі 7 Розрахунку суми акцизного податку з алкогольних напоїв за специфічними ставками акцизного податку «Оподатковуваний оборот, усього» вказується оподатковуваний оборот у літрах (гр.6 х гр.5);

у графі 9 «Ставки акцизного податку (у гривнях за 1 л 100 – відсоткового спирту)» проставляється ставка акцизного податку в гривнях, яка діє згідно із Кодексом для обчислення акцизного податку на одиницю виміру продукції, тобто підвищена ставка.

Тобто, з графи 1 по графу 9 цього Розрахунку декларуються оподатковувані обороти, які фактично відбулися у звітному періоді із урахуванням діючих у цей період ставок акцизного податку.

Окремими рядками граф 1-8 Розрахунку зазначається оподатковуваний оборот з реалізації алкогольної продукції, виготовленої зі спирту, отриманого до 1 квітня 2012 року, оскільки у період дії підвищених ставок акцизного податку можуть відбуватися операції з реалізації  алкогольної продукції, для  виробництва якої використовувався спирт етиловий, отриманий як в умовах дії попередньої, так і нової ставки податку. При цьому,  у графі 9 дані не зазначаються. У рядку 12 зазначається сума акцизного податку, яка розраховується у зв’язку із зміною ставок акцизного податку.

 

НАГАДУЄМО

 

З 1 січня 2012 року розпочалася деклараційна кампанія 2012 року. Цього року вона проходитиме в умовах Податкового кодексу України.

Згідно ст.179 Кодексу річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який:

- зобов’язаний її подавати відповідно до Кодексу або інших законів України;

- має право її подати для отримання податкової знижки.

Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію, якщо протягом звітного 2011 року отримував подарунки, спадщину, доходи від надання майна в оренду або в суборенду, дохід від виграшів в азартні ігри, інвестиційні доходи, нецільову благодійну допомогу та ін.

З метою отримання податкової знижки платник податку має право за власним бажанням за наслідками звітного податкового року подати декларацію , в якій зазначають такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати:

- частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом,

- суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям,

- суму коштів, сплачених на користь закладів освіти та охорони здоров’я,

- суму витрат на сплату страхових платежів, суму коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу та ін.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Звертаємо увагу , що податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку в паспорті. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціально пільги за її наявності.

Відповідно до Кодексу, у 2012 році платники податку, що зобов’язані подати податкову декларацію подають її до 1 травня. Скористатися правом на податкову знижку, платник може подавши декларацію впродовж 2012 року.

Більш детальні роз’яснення по питаннях подання та заповнення податкової декларації можна отримати безпосередньо в кімнатах № 17,25,26,37,40 податкової інспекції та за тел. 2-30-96, 2-38-11.

ПУЛЬС ПОДАТКОВОЇ

 

З метою подолання проявів корупції в органах державної податкової служби та ліквідації перешкод, що заважають провадити підприємницьку діяльність, усунення труднощів у спілкуванні із посадовими особами податкової служби, формування у громадян об’єктивної оцінки діяльності органів ДПС під егідою Голови ДПС України запроваджено сервіс для платників податків „Пульс податкової”.

Цей сервіс функціонує за принципом call-back (працівники ДПС України не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи). Лінія працює цілодобово: у робочий час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники ДПС, неробочий час – інтерактивний автовідповідач. Номер „Пульсу податкової”:             (044) 284-00-07      .

 

Сектор масово - роз’яснювальної роботита звернень громадян ДПІ у Виноградівському районі

 

Платникам екологічного податку.

Відповідно до п. 240.1 ст. 240 розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, які не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції відносно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.
При практичному застосуванні терміна «стаціонарне джерело забруднення» у розділі VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу слід враховувати його визначення згідно з пп. 14.1.230 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу: стаціонарне джерело забруднення – підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, який зберігає просторові координати протягом певного часу та здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або їх скиди у водні об'єкти.
До стаціонарних джерел забруднення відносяться генератори, міні електростанції, газозварювальне обладнання (установки), використання автономних систем опалення, які працюють на пальному при спаленні якого утворюються та викидаються в атмосферне повітря забруднюючі речовини або суміш таких речовин, що є об’єктом та базою оподаткування податком за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами.
Відповідно до п. 249.3 ПКУ суми екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку (незалежно від того, чи отримано платником дозвіл на викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення)
Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення встановлені ст. 243 ПКУ. Водночас, п. 2 підр. 5 р. XX ПКУ передбачено, що, за податковими зобов’язаннями з екологічного податку, що виникли з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50% від ставок, передбачених ст. 243 ПКУ.
Відповідно до пп. 250.2.1 ПКУ платники податку, крім тих, які визначені п. 240.2 ПКУ, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів ДПС та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів.
Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1010.
Згідно з пп. 120.1 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Сектор массово-роз”яснювальної роботи
та звернень громадян ДПІ у Виноградівському районі

 

Розпочато деклараційну кампанію громадян 2012 року.

З 1 січня 2012 року розпочалася деклараційна кампанія 2012 року. Цього року вона проходитиме в умовах Податкового кодексу України.
Згідно ст.179 Кодексу річна декларація про майновий стан і доходи (податкова декларація) подається платником податку, який:
- зобов’язаний її подавати відповідно до Кодексу або інших законів України;
- має право її подати для отримання податкової знижки.
Платник податку зобов’язаний подати податкову декларацію, якщо протягом звітного 2011 року отримував подарунки, спадщину, доходи від надання майна в оренду або в суборенду, дохід від виграшів в азартні ігри, інвестиційні доходи, нецільову благодійну допомогу та ін.
З метою отримання податкової знижки платник податку має право за власним бажанням за наслідками звітного податкового року подати декларацію , в якій зазначають такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати: частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, суму коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, суму коштів, сплачених на користь закладів освіти та охорони здоров’я, суму витрат на сплату страхових платежів, суму коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу та ін.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку-резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Звертаємо увагу , що податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку в паспорті. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціально пільги за її наявності.
Відповідно до Кодексу, у 2012 році платники податку, що зобов’язані подати податкову декларацію подають її до 1 травня. Скористатися правом на податкову знижку, платник може подавши декларацію впродовж 2012 року.
Бланк декларації про майновий стан і доходи платника податку платник може безкоштовно отримати в державній податковій інспекції.
Більш детальні роз’яснення по питаннях подання та заповнення податкової декларації можна отримати безпосередньо в кімнатах №26 податкової інспекції та за тел. 2-30-96 , де працюють консультаційні пункти та здійснюється прийом декларацій.

Громадяни, які здавали в оренду нерухомість у 2011 році повинні задекларувати свої доходи до 1 травня 2012 року.

Порядок обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням визначений в р. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979 (далі – Порядок №979).

 

Продаж успадкованого нерухомого майна не оподатковується.

 

Зудівлі), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безкоштовної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України, залежно від її призначення, мають право здійснювати операції з продажу (обміну) такого майна за нульовою став 1 січня 2012 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині стягнення податку з доходів фізичних осіб від продажу нерухомості.

Пункт 172.1 статті 172 Кодексу доповнено новим абзацом, згідно з яким фізичні особи, які отримали у спадщину нерухомість у вигляді житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані вони і господарсько-побутові споруди та бкою оподаткування, не чекаючи трьох років після успадкування.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Отже, з 1 січня 2012 року умова щодо перебування об’єктів нерухомого майна, зазначених у п.172.1 ст.172 Кодексу, у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Сектор массово-роз”яснювальної рооти та звернень громадян ДПІ у Виноградівському райні

 

 

 

 

До уваги продавців спирту, алкоголю та тютюну:

затверджено нову податкову звітність


            Виноградівська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 11 лютого 2016 року № 49, що набирає чинності 22 квітня 2016 року, затвердило нові форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення. Так, звіти подаються всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності:

- які виробляють та реалізують спирт (у т.ч. біоетанол), алкогольні напої та виноматеріали, тютюнові вироби;

- які одержали ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності. Звертаємо увагу, що звіт складається окремо за кожний місяць і до 10 числа місяця,що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб'єкта господарювання. Отже, звітувати за новими формами потрібно буде в травні за звітний місяць — квітень 2016 року.

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, звіт заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.

Інформація подається за кодами та видами продукції згідно з додатком до Наказу № 49.

 

Виноградівщина

Райдержадміністрація

Поточна діяльність

Послуги

Публічна інформація

Звернення громадян

Прес-центр

president baner

anons_3

drv_baner

library

M2 UA RU 300x84

ee-banner 

fmap 1

dsvv

gadjacha linija

1111111111111

baner ghestova mova 

petition1 

1111111111111 copy

79266302 2479899622058794 7363129419289853952 o
Голова Виноградівської районної державної адміністрації
 
КІШ Василь Васильович

 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВИБОРЦІВ!
 
original-3498738506
 
images
 
konstytucia
osvita copy
ogoloshennya
sp copy
kultura copy
rcsssdm copy
uszn copy
rcz copy copy
gk copy
lishosp copy
eko copy
365 copy
kor copy
 

Flaer Patronat 1 - -400x842

 

soc reklama

2020
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Слідкуйте за нами на Facebook!
social facebook box blue

Хто зараз на сайті

На даний момент 106 гостей на сайті
1joomla.ru picma.ru mamentyev.ru
© 2005 - 2018 ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Адреса: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, площа Миру, 5
тел./факс: (03143) 2-33-50    e-mail: vinrda@ukrpost.ua
При використанні матеріалів - обов'язкове посилання на джерело!
Карта сайту